Dobrovoľníci z Hnúšte si odniesli ocenenie Srdce na dlani

Dobrovoľníci, ktorí sa pričinili o organizovanie podujatia Hnúšťankovo, získali ocenenie Srdce na dlani. Zorganizovalo ho 8. decembra Centrum dobrovoľníctva so sídlom v Banskej Bystrici. Poslaním a zmyslom ocenenia je vyjadriť osobitnú vďaku tým, ktorí si vo svojom voľnom čase nájdu miesto na pomoc iným a všade tam, kde je to jednoducho potrebné. Podujatie Hnúšťankovo organizujú v záhrade Máriássyovcov už štyri roky pre všetky deti z mesta a okolia. Ako pre vobraze.sk priblížila riaditeľka MsKS v Hnúšti Diana Vojenčiaková, sa do projektu tento rok zapojilo vyše sto dobrovoľníkov. Ocenenie ich potešilo, do ďalšej činnosti ich motivuje a naštartuje každý úspešný ročník. „Keď vidíme tisíc spokojných ľudí a deti vysmiate ako odchádzajú,“ povedala Vojenčiaková. 

Dobrovoľníci každoročne pripravujú tematické stanovištia, kostýmy, aktivity pre deti, ale podieľajú sa aj na organizácii a technickej príprave. S myšlienkou organizovania takejto akcie prišla Jana Paučová, bývalá riaditeľka CVČ. Na akcii participujú školy, škôlky, športové kluby, občianske združenia a mesto Hnúšťa. Dobrovoľníkov nominovala Michaela Hroncová. 

Na krajskom kole bola do národného kola nominovaná štatutárka Občianskeho združenia Klub rómskych aktivistov v SR Marta Demeová – v kategórii dobrovoľník senior.

Leto v Hnúšti zavŕši obľúbené podujatie pre deti Hnúšťankovo

Zdroj: vobraze.sk