Šimko si vybral nového viceprimátora

Radnica Rimavská Sobota

Rimavskosobotská samospráva bude mať od Nového roka zmenu na poste viceprimátora. Ladislava Rigóa, ktorý mal v septembri vážnu autonehodu, nahradí vo funkcii ďalší poslanec mestského zastupiteľstva. „Potrebujem na úrade počas mojej neprítomnosti človeka. Rozhodol som sa, že počas trvania práceneschopnosti Ladislava Rigóa bude jeho funkciu od 1. januára v plnej miere zastávať Jozef Tóth,“ povedal pre vobraze.sk primátor R. Soboty Jozef Šimko, ktorý je zároveň poslancom NR SR i poslancom krajského zastupiteľstva.

Jozef Tóth

Tóth je poslancom MsZ za volebný obvod Tomašová – Včelinec – Kurinec. „Je to dlhoročný poslanec MsZ a má skúsenosti. Ak by sa stal zázrak, a Rigó by sa rozhodol vrátiť, tak ho vezmem naspäť,“ ubezpečil Šimko. Rigó bol dlhšiu dobu s vážnymi zraneniami v nemocnici v B. Bystrici, R. Sobote a posledne aj v Číži. V súčasnosti je podľa Šimka doma.

R. Sobota má dvoch viceprimátorov. Okrem plateného Rigóa aj neplatenú viceprimátorku Andreu Andrášiovú. „Prejednal som to s obidvomi. Andrášiová má advokátsku prax a ja tu potrebujem na úrade mať človeka,“ dodal primátor.

Zdroj: vobraze.sk, foto: rimavskasobota.sk