Muž, ktorého zrazila dodávka, zomrel v nemocnici

Chodec, ktorého v Kraskove zrazila dodávka, zomrel v nemocnici. Stalo sa tak pred Vianocami, po viac ako dvoch týždňoch od nehody. Ako ďalej vobraze.sk informuje polícia, alkohol u vodiča zistený nebol, u chodca po odobratí krvi zistili približne 1,70 promile alkoholu. Podľa slov banskobystrickej policajnej hovorkyne Petry Kováčikovej je nehoda v štádiu objasňovania. Podľa doteraz vykonaného objasňovania k dopravnej nehode došlo tak, že vodič viedol nákladné vozidlo značky Iveco v smere od Rimavskej Bani na Lukovištia.

„V tiahlej ľavotočivej zákrute mierneho klesania mu náhle v bezprostrednej blízkosti z ľavej strany cesty do jazdnej dráhy vozidla vbehol chodec. Za tmy, bez reflexných prvkov a aj napriek snahe vodiča sa nedalo zrážke zabrániť,“ uviedla po nehode Kováčiková.

47-ročného chodca z Veľkého Blhu po náraze odhodilo pred vozidlo na cestu, kde ostal ležať. K nehode došlo v sobotu 11. decembra v podvečerných hodinách okolo 16.30 hod. Chodec bol z miesta odvezený rýchlou zdravotnou pomocou do nemocnice. Pri zrážke utrpel ťažké zranenia.

Zdroj: vobraze.sk, foto: OR PZ Rimavská Sobota