Ródeo Muráň ponúklo dobrú atmosféru, Lúčnicu, Horkýže slíže i búrku. Pozrite si fotogalériu

Ródeo Muráň pritiahlo aj tento rok priaznivcov divokého západu a jazdenia na koňoch z celého Slovenska. Išlo už o 28. ročník najstaršieho a najväčšieho európskeho rodea. Konalo sa v piatok a sobotu na okraji Národného parku Muránska planina. V piatok večer ľudí na koncerte naladil Ondrej Kandráč a skupina Sokoly. Program o polnoci uzatváral Kabát Revival.

Viac ako 20 prihlásených jazdcov potom v sobotu čakalo niekoľko disciplín, v ktorých mohli predviesť svoju zručnosť. Jazdili pomedzi sudy (Barrel race) s čo najrýchlejším časom bez toho, aby zvalili čo i len jeden sud. V aréne zaháňali aj teľatá a svoju šikovnosť ukázali aj v lasovaní. Medzi nimi nechýbali aj príslušníčky nežnejšieho pohlavia. Bolo veľmi teplo a jazdcom sa nevyhli ani pády. Jedného z nich museli ošetrovať záchranári na mieste a previezť aj do nemocnice.

Konali sa tu aj majstrovstvá Slovenska v jazde na elektrickom býkovi. Ľudí programom sprevádzal moderátor a zároveň aj jazdec Zsolt Varga. Tisícky ľudí pritiahol okrem ródea aj pestrý program pre deti či koncerty.

Popoludní vystúpil umelecký súbor Lúčnica, ktorý predstavuje vrchol slovenského folklóru a tanečného umenia. Vo svojom programe si zaspomínali na Štefana Nosáľa, svojho umeleckého vedúceho a choreografa umeleckého súboru Lúčnica. Muráňom sa prehnala aj búrka, ktorá priniesla potrebné ochladenie na večerné koncerty. V ďalšom programe sa o náladu a zábavu postaral Vojta Nedvěd, Horkýže Slíže i Heľenine oči. Pozrite si fotogalériu Jána Čajka z Klenovca zo sobotňajšieho programu ródea.

Zdroj: vobraze.sk, foto Ján Čajko