Oždianske serpentíny – fotoreportáž

Prinášame krátku fotoreportáž z dvojdňových automobilových pretekov v Ožďanoch zachytenú objektívmi našich redaktorov.

Ako sme vás už informovali  v predchádzajúcom článku a prostredníctvom sociálnych sietí aj video-pozvánkou, počas tohto víkendu sa uskutočnil ďalší ročník podujatia Oždianske serpentíny zo série pretekov Medzinárodných majstrovstiev SR automobilov do vrchu. Po ročnej prestávke spôsobenej opatreniami súvisiacimi s pandémiou sa na štart postavilo približne 50 pretekárov zo štyroch krajín. Okrem Slovenska to boli  pretekári z Čiech, Maďarska a Poľska. Štartovali z centra obce, čo je divácky veľmi obľúbené.

Pár technických detailov samotnej trate:

  • dĺžka trate 2 850 metrov,
  • 21 zákrut
  • prevýšenie 103 metrov
  •  šírka trate 8 metrov – minimálna šírka trate 7 metrov bola vzhľadom na úpravy spôsobené zosuvom pôdy znížená na 4 metre.

Starosta Oždian Ján Matej bol s pretekmi spokojný. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol, zúčastnilo sa pomerne dosť jazdcov a divákov bolo primerane.

„Potešilo ocenenie zo strany pretekárov, kde v mene všetkých poďakoval Igor Drotár, absolútny víťaz a ocenil len tú skutočnosť, že sme mali milión možností, ako akciu neorganizovať, ale predsa sme ju spravili. Samozrejme, bol narušený bežný život miestnych obyvateľov. Nie všetci sú nadšenci tohto športu, ale moje poďakovanie patrí všetkým občanom za trpezlivosť, ochotu a pomoc. Samozrejme, vďaka organizátorom, členom Dobrovoľných hasičov, ktorí boli traťoví komisári, výpomoci DHZ z Veľkých Draviec,“ zhodnotil starosta Matej.