DOPLNENÉ: V Bakte hasili auto, už druhé za približne 24 hodín

V Bakte pri Rimavskej Sobote zasahujú hasiči. Privolali ich k požiaru osobného auta. Horieť začalo počas jazdy v kopci, neďaleko rodinných domov. V plameňoch sa ocitlo osobné auto značky Seat. Od včera ide o druhý požiar, pri ktorom zasahovali.

Auto má štátnu poznávaciu značku z okresu Revúca. Podľa informácií z miesta udalosti v aute sedeli piati štyria ľudia. V kopci začali mať technické problémy s plynulosťou jazdy. Museli tak zastať priamo v kopci, našťastie stihli z auta vystúpiť bez zranení.

Doplnené o 16:50 hod.

Na mieste zasahovala napokon aj sanitka. Záchranárov privolali kvôli žene, ktorá dostala pravdepodobne šok. K zraneniam však nedošlo. Ako pre vobraze.sk uviedol zástupca riaditeľa HaZZ Rimavská Sobota Martin Babic, požiar nastal pravdepodobne v motorovej časti, odkiaľ sa rozšíril. Zrejme išlo o technické problémy, presnú príčinu podľa Babica určí zisťovateľ pričiň požiaru.

Včera popoludní príslušníkov HaZZ Rimavská Sobota privolali na zásah len pár stoviek metrov od ich základne, súviselo to s požiarom osobného auta Ford Focus. Zhorená bola prevažne zadná časť auta. Ako pre vobraze.sk uviedol zástupca riaditeľa HaZZ Rimavská Sobota Martin Babic, pravdepodobnou príčinou bol elektrický skrat v okolí benzínovej nádrže Fordu Focus.

Zdroj: vobraze.sk