NDS zverejnila výstavbu R2 Novohradom. Náhradný termín je známy

Eva Žgravčáková
Eva Žgravčáková

Rýchlostná cesta cez Novohrad by mala byť hotová tento rok. Aktuálne platný zmluvný termín ukončenia výstavby je november 2022. Pre vobraze.sk to potvrdila Eva Žgravčáková, vedúca oddelenia komunikácie Národnej diaľničnej spoločnosti. Priebeh prác si môžete pozrieť vo videu, ktoré zverejnila NDS na svojom sociálnom profile.

Dokončenie 13,5 – kilometrového úseku Tomášovce – Mýtna bolo avizované v priebehu minulého roku. „Zhotoviteľ, združenie R2 Metrostav – Hochtief, požiadal NDS o predĺženie lehoty výstavby do jesene 2022,“ informovala Eva Žgravčáková. Pod nutnosť predĺžiť výstavbu sa podľa Žgravčákovej podpísali najmä nesúhlasné stanoviská správcov prekládok liniek vysokého a nízkeho napätia a plynovodov.

Trasa rýchlostnej cesty R2 v záujmovom úseku je podľa NDS vedená nížinou otvárajúceho sa údolia Krivánskeho potoka, v súbehu so železničnou traťou Zvolen – Fiľakovo a cestou I/16, pričom obchádza samotnú obec Mýtna z juhozápadu.

Video sa vám spusti po kliknutí na obrázok a presmerovaní na fb NDS

R2
fb NDS

Začali robiť aj za Mýtnou

Výstavba na ďalšom úseku R2 Kriváň – Mýtna je stanovená na 48 mesiacov. , Úsek má byť napojený na R2 Tomášovce – Mýtna. Podľa Žgravčákovej platí zmluvný termín ukončenia na jar 2024 a rovnako platí aj zmluvná cena za výstavbu diela.
Ministerstvo dopravy vydalo stavebné povolenie v októbri 2021. „Po nadobudnutí právoplatnosti stavebného povolenia sa začali práce na odhumusovaní pôdy na konci úseku a tiež stavebné práce na prístupových cestách, výrub stromov mimo lesa, prekládka vodovodov a optických káblov, zemné práce na zakladaní mostných objektov a zároveň sa začali realizovať na moste skúšobné veľkopriemerové pilóty,“ priblížila.

Vo výstavbe R2 nastal zvrat

Zdroj: vobraze.sk, NDS