Slovenská správa ciest chce dodržať termín. Rekonštrukcia mosta pri Bátke má byť ukončená do konca novembra

Slovenská správa ciest plánuje sprejazdniť rekonštruovaný úsek cesty I. triedy medzi Bátkou a Figou do konca tohto mesiaca a doprava sa vráti na túto cestu. Pre vobraze.sk to uviedol Martin Guzi z komunikačného odboru Slovenskej správy ciest. „Obchádzková trasa tým bude zrušená,“ dodal.

Obchádzková trasa súvisí s rekonštrukciou mosta. Ten už nebolo možné realizovať po poloviciach, ako predpokladal projekt. Ako Guzi dodal, rekonštrukcia oboch mostov bude tiež ukončená do konca novembra. Podložie cesty prvej triedy je podľa neho vo vyhovujúcom stave pre opravu komunikácie. „Na stavbe sa pracuje podľa toho, ako to umožňujú technologické postupy, klimatické podmienky a dostupnosť materiálov,“ priblížil.

Obchádzka prechádza okolitými obcami a aj cestou III. triedy. V úsekoch už niekoľkokrát došlo ku kolíziám s kamiónmi, ktoré zišli z krajnice. Tá je podľa vodičov miestami v zhoršenom stave, pritom ide o cestu, ktorá bola nedávno opravovaná. Povolenie na obchádzku vydal dopravný inšpektorát do konca novembra.

Podľa našich informácií intenzita prác na stavbe nie je taká, aká by mala byť. Ako pre vobraze.sk priblížil starosta neďalekej obce Bátka Peter Hencz, kontrolný deň bol asi pred tromi týždňami. „Odznelo tam, že k otvoreniu cesty by malo dôjsť v prvom decembrovom týždni a že to dajú do takého stavu, aby to bolo prejazdné. Ale či to tak bude, to nevieme reálne povedať,“ povedal Hencz. Ako dodal, malo by dôjsť k zabetónovaniu mostu a vyasfaltovanie druhej strany vozovky. Stav ciest na súčasnej obchádzke je podľa Hencza vo veľmi zlom stave a kvôli nerovnosti sa zrejme nebude dať zabezpečiť zimná údržba v prípade snehu.

Podotkol, že pripomienkujú, čo vedia. Vodiči sa podľa neho sťažujú na slabo vyznačenú trasu v smere od Košíc. Keď si nevšimnú, tak idú až do Barce. Tam im navigácia ukazuje poľnú cestu, a keď kamióny pokračujú, tak zapadnú do blata,“ poznamenal Hencz.

Zdroj: vobraze.sk