Šimko avizuje poklepanie základného kameňa križovatky na Sobôtke. Posun by mal nastať aj v otázke nemocnice či domova dôchodcov

Skrižoavtka na Sobôtka - foto: Robert PIatrik

Rekonštrukcia križovatky na Sobôtke v Rimavskej Sobote sa blíži. Ako dnes na radnici v R. Sobote pri príležitosti odovzdávania ocenení za rozvoj mesta avizoval primátor Jozef Šimko, položenie základného kameňa na kruhový objazd na Sobôtke má byť už onedlho. Ide o stavbu v hodnote takmer 3 mil. eur. „Je to už dohodnuté. Všetko je v poriadku. Už sa vydá stavebné povolenie a ideme na to,“ povedal pre vobraze.sk Šimko, podľa ktorého tento týždeň mal dôležité rokovanie s generálnym riaditeľom Slovenského pozemkového fondu Jánom Maroszom.

Ďalšie podrobnosti nekonkretizoval s tým, že viac sa dozvieme 15. októbra, kedy majú do Rimavskej Soboty zavítať aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (OĽaNO), minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) i šéf rezortu dopravy a výstavby Andrej Doležal (Sme rodina). Témou podľa Šimka bude okrem kruhovej križovatky aj domov seniorov, nový pavilón v nemocnici či prestavba bývalého študentského domova na 132-bytovú jednotku pre mladé rodiny s deťmi. Spomenul, že ministri budú informovať občanov Rimavskej Soboty o viacerých aktivitách. „Niektoré akcie som prejednal aj s predsedom vlády Eduardom Hegerom (OĽaNO),“ povedal Šimko a dodal, že tento týždeň hovoril aj s exministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS), ktorý mu potvrdil, že má pripravených investorov a do Rimavskej Soboty mieri investor, ktorý má zamestnať tisíc pracovníkov.
 
Zároveň Šimko poznamenal, že má ubezpečenie od predsedu parlamentu Borisa Kollára i príslušných ministrov, že akcie budú financované z Plánu obnovy a odolnosti i z ďalších prostriedkov európskej únie. „Ako aj z ďalších prostriedkov štátneho rozpočtu, ktoré sú pre nás reálne,“ dodal Šimko, ktorý je zároveň poslancom NR SR.

Výstavba kruhovej križovatky na Sobôtke bude drahšia, projekt má na stole Kollár

Zdroj: vobraze.sk, foto: Robert Piatrik -droners team