S modernizáciou cesty medzi R. Brezovom a Hnúšťou by sa malo začať po zimnom období

Hnúšťa

Modernizovať cestu medzi Rimavským Brezovom a Hnúšťou bude spoločnosť Colas Slovakia, ktorá vyhrala verejné obstarávanie. Pre vobraze.sk to uviedol Martin Guzi z komunikačného oddelenia Slovenskej správy ciest. Ako dodal, išlo už o druhú súťaž na tento úsek, lebo tá prvá bola zrušená kvôli „neuzavretiu zmluvného vzťahu v dôsledku nárastu cien materiálov“. Pôvodne sa s rekonštrukciou cesty malo začať približne v marci tohto roka.  

Guzi uviedol, že modernizovať sa bude úsek dlhý 6 650 metrov. Spresnil, že vysúťažená cena je 8 785 437,8 eur s DPH a financované to bude zo štátneho rozpočtu i z eurofondov.

„Hlavné stavebné práce budú pozostávať z frézovania asfaltových vrstiev, položenie nových asfaltových vrstiev, rekonštrukcie priepustov a rekonštrukcia mostného objektu ev. č. 72 -010, realizácia zvislého a vodorovného dopravného značenia, realizácia osvetlenia priechodov pre chodcov (v R. Brezove a Hnúšti), rekonštrukcia autobusových zastávok a rekonštrukcia záchytných zariadení,“ priblížil investičnú akciu. Podľa vyjadrenia Martina Guziho predpoklad odovzdania staveniska je december tohto roka a začiatok prác po zimnom období – v marci toho budúceho. „Lehota výstavby je 12 mesiacov mimo zimných mesiacov,“ poznamenal. Súčasťou investičnej akcie nebude výstavba kruhovej križovatky pri hnúšťanskom gymnáziu.

Zdroj: vobraze.sk