Na rozostavanom dopravnom ihrisku v R. Sobote by malo pribudnúť oplotenie. Z nasadených stromčekov zostal iba jeden

Na rozostavané dopravné ihrisko na Družstevnej ulici v Rimavskej Sobote by malo v prvom rade pribudnúť oplotenie. Prehlásil to primátor mesta Jozef Šimko. Kým tam nebude oplotenie, tak sa to neoplatí ďalej robiť. Povedal to pre vobraze.sk priamo na rozostavanom dopravnom ihrisku. Práce odhadol na 20-tisíc eur s tým, že do návrhu rozpočtu túto sumu predloží. Poslanci by sa týmto návrhom mali zaoberať na najbližšom rokovaní zastupiteľstva.

Dopravné ihrisko v R. Sobote začali stavať na bývalom futbalovom ihrisku pri ZŠ P. K. Hostinského. Stavba nie je dokončená už asi päť rokov, chýba dopravné značenie i povrch bežeckej dráhy. Zo stromčekov, ktoré tam nasadili pracovníci Technických služieb mesta, zostal celý iba jeden, zvyšné sú oblámané. Primátor potvrdil, že dopravné značky sú uložené v sklade TSM, len sa ich boja vyložiť, aby nezmizli. Po oplotení by mal objekt byť pod kamerou a častejšou kontrolou príslušníkov mestskej polície.

Podľa jeho slov chcel dopravné ihrisko urobiť tak, ako je pri Veľkom Krtíši, kde sa do areálu vchádza cez budovu s kaviarňou či výučbovou miestnosťou. „Takto som si to predstavoval,“ povedal a zdôraznil, že bol zastavený väčšinou poslancov v minulom volebnom období. Projekt vtedy počítal aj s budovou pre učebňu dopravnej výchovy. Na jej výstavbu a dokončenie ihriska na začiatku bolo potrebných celkovo 650-tisíc eur.

Súčasťou dopravného ihriska má byť aj bežecká dráha so špeciálnym povrchom, na tento účel však samospráva nenašla ani minulý rok v rozpočte zdroje. Tie boli vtedy odhadnuté na 140-tisíc eur. Stromčeky plánujú znovu nasadiť, dôležité však podľa Jozefa Šimka bude, aby našli peniaze na dokončenie bežeckej dráhy a gumového povrchu. Doriešená nie je ani otázka učebne či odkladania bicyklov. V škole podľa primátora nevedia nájsť cez riaditeľku ani jednu učebňu, tak plánujú na mieste navozeného kopca zeminy urobiť v budúcnosti budovu. „Odvezieme kopec zeminy a urobíme to možno tu,“ naznačil.

Zdroj: vobraze.sk