Dopravné ihrisko v R. Sobote stále neplní účel. Na bežeckú dráhu nie sú financie

Rozrobené dopravné ihrisko na Družstevnej ulici v Rimavskej Sobote zatiaľ nie je využívané. Po vyasfaltovaní povrchu a nasadení stromov sa s prácami ani tento rok zatiaľ nepokračuje. V rozpočte na dokončenie ihriska tento rok neboli vyčlenené financie. Od začatia výstavby plynie piaty rok. Minulý týždeň areál pokosili pracovníci Technických služieb mesta. Ako pre vobraze.sk priblížil viceprimátor Jozef Tóth, dopravné značenia sú zakúpené, k ich osadeniu zatiaľ nedošlo, nakoľko areál nebol oplotený. „Mesto však má tento zámer. Určite je v pláne dokončiť ihrisko a pričleniť ho ku susediacej škole. Bolo tam preinvestovaných okolo 150-tisíc eur,“ povedal Tóth. Súčasťou ihriska má byť aj bežecká dráha so špeciálnym povrchom, na tento účel však samospráva nemá v rozpočte zdroje. Tie boli odhadnuté na 140-tisíc eur.

„Pravdepodobne to bude už len budúci rok,“ dodal Tóth. S realizovaním povrchu bežeckej dráhy sa ani nezačalo. Projekt podľa neho počítal aj s budovou pre učebňu dopravnej výchovy. Na jej výstavbu a dokončenie ihriska na začiatku bolo potrebných celkovo 650-tisíc eur. Zvyšné financie však vtedy neodsúhlasila väčšina poslancov. „Keby sme vtedy odsúhlasili 400-tisíc, tak teraz je tam pekné ihrisko,“ podotkol Tóth.

Ihrisko sa nachádza v blízkosti Základnej školy P. K. Hostinského. Niekedy bolo využívané ako futbalové ihrisko. Na jeho príprave pracovali od roku 2018 TSM a neskôr spoločnosť Colas Slovakia a. s. Práce na vznikajúcom ihrisku boli zatiaľ financované hlavne z dotácie Úradu vlády SR. Poslancovi Ivanovi Hazuchovi je ľúto, že sa nepokračuje v tejto stavbe. „Vieme, že nedokončená stavba je najdrahšia stavba,“ povedal Hazucha pre vobraze.sk a dodal, že tieto veci už neinterpeloval, aby sa nevyhrocovala situácia na rokovaniach zastupiteľstva. „Urobené to bolo v mizernej kvalite, čo poslanci aj vyčítali, že tam prerastá tráva. Mesto sa ohradilo len voči nám, voči dodávateľovi povrchu podľa mňa nie. Tak to zastalo a medzitým vyleteli ceny niekoľkonásobne vysoko,“ skonštatoval Hazucha.

Zdroj: vobraze.sk

V tomto roku by mali na ihrisku osadiť dopravné značenie a stromy