V tomto roku by mali na ihrisku osadiť dopravné značenie a stromy

Rimavskosobotská samospráva, ktorá realizuje projekt chýbajúceho dopravného ihriska na Družstevnej ulici, v ňom bude pokračovať aj tento rok. Ako pre vobraze.sk priblížil viceprimátor mesta Jozef Tóth, tento rok by sa tam mali dosadiť ešte nejaké stromy a osadiť dopravné značenie. Tie zakúpili Technické služby mesta ešte minulý rok a sú na sklade. V minulom roku na tento účel bolo z rozpočtu vyčlenených 10 tis. eur. Podľa slov riaditeľa TSM Tibora Barta ich však neosádzali na zimu a bez potrebného oplotenia či zabezpečenia areálu dopravného ihriska, ktoré sa nachádza v blízkosti chátrajúceho internátu. Je tu totiž obava, že značenie bude rozkradnuté, lebo je z hliníka.

Ihrisko sa nachádza v blízkosti Základnej školy P. K. Hostinského. Niekedy bolo využívané ako futbalové ihrisko. Na jeho príprave pracovali od roku 2018 TSM a neskôr spoločnosť Colas Slovakia a. s. Práce na vznikajúcom ihrisku boli zatiaľ financované hlavne z dotácie Úradu vlády SR.

Súčasťou dopravného ihriska má byť aj bežecká dráha, má na nej však byť špeciálny povrch. Jej podklad ale podľa viceprimátora nie je úplne ideálny. Po jej dokončení by dráhu mali vedieť využívať deti zo školy. „Chceli sme, aby to bolo univerzálne,“ povedal Tóth. Zároveň dodal, že podľa primátora Jozefa Šimka k bežeckej dráhe na špeciálny povrch bude treba vyčleniť z rozpočtu minimum 140 000 eur. „Na dostavbu detského dopravného ihriska neboli mestským zastupiteľstvom schválené na rok 2022 žiadne finančné prostriedky,“ tvrdí viceprimátor.

Zdroj: vobraze.sk