Kvôli bezpečnosti detí zriadili pri škole parkovisko

Kvôli bezpečnosti detí a plynulosti cestnej premávky zriadili na Základnej škole P. K. Hostinského v Rimavskej Sobote parkovisko. Rodičia ho využívajú už vyše mesiaca. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedla riaditeľka školy Anita Antalová, novú bránu a miesto na parkovanie zriadili v spolupráci s Technickými službami mesta, ktoré areál spravujú. “Vedľa našej školy robí mesto dopravné ihrisko. Čakala som, že sa dokončí a potom to spravíme,“ povedala riaditeľka s tým, že ešte stále nebolo sprevádzkované, požiadala mesto, či by mohli využívať spomínanú asfaltovú plochu.

„Vieme, aká je bezpečnosť pred školou, je to veľmi riskantné,“ priblížila Antalová, podľa ktorej sú pred školou spomaľovače pre zvýšenie bezpečnosti, no pri počte áut, ktoré tam zastavujú, sa tvorili zápchy.

Pri parkovisku urobili nový vchod, bránu a dorobili chodník pred školou. „Používame ho ráno a potom od obeda do popoludnia. Vtedy je najväčšia frekvencia. Rodič tak donesie dieťa na asfaltové parkovisko, mimo hlavnú cestu a ide priamo do školy. Nemusí ísť cez križovatku, cez cestu, cez priechod pre chodcov,“ dodala. Počet rodičov, ktorí vozia deti do školy, oproti uplynulým rokom narastá. Podľa slov riaditeľky základnej školy si túto zmenu pochvaľujú.

Včera ráno došlo pri jednej zo škôl k dopravnej nehode. Na križovatke pred Gymnázium Ivana Kraska sa zrazili dva autá. K nehode došlo pár minút po tom, ako sa v škole zazvonilo na prvú hodinu a začalo sa vyučovanie.

Pri gymnáziu sa zrazili dve autá, jedno poškodilo plot školy

Zdroj: vobraze.sk