Automobilové preteky v Oždanoch budú, prepadnutú cestu úplne nedokončili

Priaznivcov motoristického športu čakajú už tento víkend automobilové preteky. Do Oždian sa vrátia po prestávke, ktorá súvisela s pandémiou. Ako pre vobraze.sk uviedol riaditeľ pretekov Ján Lachký, na trati dlhej okolo 2 850 metrov ide o vyše 20 zákrut s prevýšením vyše 100 metrov. „Cesta na hornom úseku trate nie je dokončená. Prechádzame na variant, že v časti, kde bola prepadnutá vozovka, musíme dať retardér či betónové bloky. Dôležitá je bezpečnosť,“ povedal riaditeľ pretekov a dodal, že robia všetko pre to, aby tí, ktorí sa zatiaľ prihlásili, si užili preteky. „Je ich zatiaľ vyše 50. Prídu aj predjazdci, ktorých autá spĺňajú aspoň minimálne bezpečnostné nariadenia,“ dodal.

Ako Lachký avizuje, medzinárodného podujatia sa majú zúčastniť aj pretekári zvučných mien z Poľska, Čiech a Maďarska. „Preteky majú medzinárodný štatút. Kto sa chce previezť a zajazdiť si, príde, lebo nie je teraz toľko príležitostí,“ poznamenal. Každý súťažný deň by mal byť zložený z dvoch tréningových jázd a takisto dvoch ostrých.

Časový harmonogram jázd v sobotu:

8:00 až 9:00 – 1. tréningová jazda
10:00 až 11:00 – 2. tréningová jazda
13:00 až 14:00 – 1. súťažná jazda
15:00 až 16:00 – 2. súťažná jazda

Časový harmonogram jázd v nedeľu:

8:00 až 9:00 – 1. tréningová jazda
10:00 až 11:00 – 2. tréningová jazda
12:30 až 13:30 – 1. súťažná jazda
14:00 až 15:00 – 2. súťažná jazda

Štart pretekov má byť podľa Lachkého z pôvodného miesta v obci, aj keď boli alternatívy, aby sa štartovalo spred obecného úradu. “Sú to divácky veľmi lukratívne preteky, lebo sa štartuje v obci. Aj keď je to náročnejšie na prípravu, organizáciu a bezpečnosť. O tie zážitky potom nikdy nie je núdza,” povedal riaditeľ a vyzýva návštevníkov, aby dodržiavali bezpečnostné odstupy nielen od trate, ale aj medzi sebou v skupinkách. “Aby sa ľudia na seba netlačili alebo radšej používali aj rúška. Pripravené budú aj stojany s dezinfekciou,” upozornil.

Zdroj: vobraze.sk