V Poltári otvárajú mestské kúpalisko. Novinkou bude vírivka

Mestské kúpalisko v Poltári otvárame už túto sobotu. 11. júna štartujeme tohtoročnú letnú sezónu. Poltárčanom a všetkým obyvateľom z okolia budú k dispozícii bazény a množstvo lehátok na príjemný oddych a relax. Mesto si pre návštevníkov pripravilo aj množstvo ďalších aktivít, ktoré môžu na kúpalisku využiť. „Najväčšou novinkou tejto sezóny a lákadlom pre návštevníkov bude vírivka, ktorú môžu ľudia využiť,“ uviedla primátorka mesta Martina Brisudová. Vo vírivke budú môcť návštevníci príjemne zrelaxovať či tráviť voľný čas so svojimi blízkymi, užívať si dokonalú masáž a uniknúť každodennému zhonu a stresu.

Podľa jej slov je v jeho areáli k dispozícii pre priaznivcov športu a športových aktivít aj multifunkčné ihrisko. „Za určitý poplatok si smiete u nás prenajať multifunkčné futbalové ihrisko, volejbalové ihrisko, lopty atď. Zahrať si môžete aj „živé človeče“, ktoré sa nachádza oproti bufetov,“ doplnili informácie Technické služby mesta.

Ako dodala primátorka, mestské kúpalisko v Poltári sa môže pochváliť čistou vodou vhodnou na osvieženie počas tých najteplejších letných dní. Pred slnkom sa môžete ukryť aj pod niektorým z množstva stromov v areáli.
Súčasťou areálu sú samozrejme šatne či toalety. Rekreanti, ktorí sa rozhodnú prísť na kúpalisko môžu zaparkovať hneď vedľa, kde je veľké parkovisko s dostatočným počtom miest. Parkovanie stojí iba 3,00 €.

Od 1. júla v utorok, vo štvrtok a v sobotu od 19:30 do 21:00 hod. na návštevníkov čaká večerné plávanie. Ranné plávanie je k dispozícii počas víkendu. Mestské kúpalisko je otvorené každý deň od 9:00 do 19:00 hod. Pripravené sú aj permanentky za zvýhodnené ceny. Zakúpiť si ich môžete na Technických službách mesta Poltár.

Vstupné pre dospelé osoby bolo mierne zvýšené. Zo 4 eur na 5 eur, ostatné ceny ako deti do 15 rokov zostali 3 eurá. Od 1. júla – utorok, štvrtok, sobota: od 19:30 do 21:00 – 2,50 €


Zdroj: tlačová správa mesto Poltár (redakčne upravené)