Na prázdniny spustili viaceré kúpaliská, lákajú výhodami a novými atrakciami

Začiatkom prázdnin boli spustené do prevádzky viaceré kúpaliská v regióne. Letná kúpacia sezóna začala najnovšie od 1. júla v Hnúšti či Lučenci. V prevádzke je od minulého mesiaca Kurinec – Zelená voda s viacerými bazénmi, termálnou vodou a toboganom. Podobne otvorili aj zariadenia Ormet a Drieňok na Teplom Vrchu či Poltár. Zatiaľ zatvorené ostáva kvôli rekonštrukcii kúpalisko v Tisovci. V Klenovci ani tento rok neotvoria. Uzavreté je už pár rokov.

Na Teplom Vrchu s najteplejšou vodou pri prírodnej vodnej nádrži chystajú novinky. Ako avizuje Tibor Oštrom, prevádzkovateľ zariadenia Ormet, včera bol hotový už aj nafukovací hrad, deti si môžu zajazdiť aj na autíčkach. Funkčný je už aj tobogan, na ktorom robili ešte vylepšenia v dopadovom bazéne. „Všetko v závislosti od počasia,“ poznamenal.

V prírodných kúpeľoch Číž s jódovou vodou majú pripravené zľavy pre deti do 15 rokov. Podľa manažéra kúpeľov Dominika Prílepku ide o odmenu za vysvedčenie v podobe zľavy na celodennom vstupnom, ktorú môžu využiť počas najbližšieho víkendu 3. až 4. júla. „Pripravili sme si takúto zľavu, nakoľko sme dopredu nevedeli, akým spôsobom to bude môcť byť zrealizované,“ priblížil pre vobraze.sk manažér. Bazény s teplou i studenou vodou si tak užijú za 1 euro. K dispozícii majú podľa jeho slov už aj tobogan a chystajú sa aj na letné tábory.

V Lučenci otvorili mestské kúpalisko. Minulý rok otvorené počas sezóny nebolo kvôli dokončovaniu rekonštrukcie či pandémii. Menili na ňom fóliu v bazéne a pribudli aj nové plavecké čiary a prístup na internet v areáli kúpaliska. Kapacita kúpaliska je 50 percent. „600 ľudí je plná kapacita, čiže 300 ľudí môžme púšťať. Sú to aktuálne informácie, akurát tu máme pracovníčky z regionálneho úradu verejného zdravotníctva,“ poznamenal dnes dopoludnia pre vobraze.sk vedúci mestských športovísk v Lučenci Tomáš Majoroš.

Zdroj: vobraze.sk