FOTO: Na Teplom Vrchu otvoria kúpalisko v piatok

Rekreačné zariadenia pri vodnej nádrži na Teplom Vrchu, ktorá patrí medzi tie najteplejšie na Slovensku, spustia sezónu postupne. Už v najbližších dňoch. Na brehoch jazera sú dve zariadenia. Ako prvé otvorí svoje brány väčšie kúpalisko Ormet so stanovým táborom a toboganom. Podľa Tibora Oštroma, prevádzkovateľa tohto zariadenia otvárajú kúpalisko pre verejnosť už v piatok 11. júna.

„Počas zimy sme zrekonštruovali izby turistickej ubytovne. Na pláži pribudli schodíky či iné drobné veci,“ povedal pre vobraze.sk Tibor Oštrom. Ako avizuje, v areáli by mali pribudnúť počas sezóny detské autíčka či nafukovací hrad. „Cena vstupného sa nemenila, ostáva vo výške 4 eur na dospelú osobu na deň, deti majú 2 eurá,“ priblížil Oštrom. Zároveň poznamenal, že návštevnosť stanového táboru vďaka dovolenkujúcim, ktorí ostávali na Slovensku, sa minulý rok zvýšila aj u nich. „Vyzeralo to celkom dobre, využívali ho dosť,“ podotkol.

Pri nádrži je aj bývalé školiace stredisko Drieňok, ktoré prevádzkuje obec. Pri menšej pláži majú k dispozícii aj tenisové kurty a požičať sa tam dá aj paddleboard. V Drieňku nájdete občerstvenie, ako aj ubytovanie. Ako ďalej pre vobraze.sk povedala starostka obce Jana Janšová, sezónu majú v pláne otvoriť 15. júna, ako aj po minulé roky. Dovtedy je vstup voľný. „Čakáme, aké budú nariadenia,“ dodala.

Zdroj: vobraze.sk