Na Kurinci pribudli palmy, plavecký bazén je vynovený

V rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda pribudli včera palmy. Pracovníci Technických služieb mesta Rimavská Sobota ich umiestnili k bazénom do zeme. V týchto dňoch pripravujú a čistia postupne jednotlivé bazény do finálnej podoby.

Polovica veľkého bazénu s termálnou vodou a šmýkačkou je už napustená, druhú ešte budú čistiť. vyčistený je už aj detský bazén. Najväčšou zmenou prešiel najstarší 25-metrový bazén s pitnou vodou. Podľa riaditeľa TSM Tibora Barta ho v uplynulých týždňoch obnovili. „Rozbili sme povrch bazéna. Bol tam naposledy marmolid a ten sa mrvil, také drobné kamienky. Teraz sme to celé vyložili dažbou,“ priblížil pre vobraze.sk Barto. Ako poznamenal, išlo o veľa roboty, nakoľko bolo treba pôvodný betón aj vynosiť a až potom položiť dlažbu. „Bola tam vrstva betónu hrubá 10 až 15 centimetrov. Nanovo sme vybetónovali aj brodítka,“ povedal.

Po tomto víkende plánujú TSM dopustiť vodu do všetkých bazénov a vybavovať potrebné povolenia. „Chceli by sme otvoriť začiatkom júna,“ naznačil Barto. 
Pracovníci TSM strávili na Kurinci prípravou viac času ako inokedy kvôli zatvorenému zimnému štadiónu či plavárni kvôli opatreniam koronavírusu. „Vymenili sme toalety v hlavnej budove, boli tam ešte staré s nádržkou na stene,“ dodal. Novinkou tento rok je aj nový vstup do kempingu z opačnej strany, od tenisových kurtov. „Brána bude elektrická. Rozširovali sme aj prípojky na stanový tábor,“ uzavrel.