Letná sezóna na Kurinci napĺňa očakávania. Miesta v kempingu sú ešte voľné + video

Rekreačná oblasť Kurinec – Zelená voda pri Rimavskej Sobote je v prevádzke prvý mesiac. S návštevnosťou bazénového komplexu sú na Technických službách mesta zatiaľ spokojní. Podľa Jozefa Slaninu, ktorý je vedúcim športových a rekreačných zariadení TSM, sa očakávania zatiaľ napĺňajú. K dispozícii sú všetky bazény s termálnou vodou aj s toboganom či kempingom. Funkčný je aj 25-metrový bazén s pitnou vodou, ktorého rekonštrukciu povrchu dokončili pred začatím tejto sezóny.
„Tento týždeň je trochu chladnejší, ale veríme, že sa to upraví. Zatiaľ je to dobré. Porovnateľné je to s minulým rokom. Myslím si, že jún bol dokonca ešte silnejší ako minulý rok,“ zhodnotil sezónu Jozef Slanina. Najviac ľudí podľa jeho slov prišlo na kúpalisko 3. júla, okolo tritisíc návštevníkov. „Aj okolité dni boli veľmi silné,“ poznamenal. Parkovanie bolo v týchto najexponovanejších dňoch využívané naplno, autá stáli aj na trávniku v okolí areálu.

V kempingu sú podľa neho zatiaľ voľné miesta. Top sezónu však ešte len očakávajú. „Dobrú návštevnosť sme tam mali aj včera, prišlo okolo 80 ľudí. Je to porovnateľné s minulým rokom aj v kempingu,“ dodal.

K dispozícii sú člnky, vodné bicykle na prírodnej vodnej nádrži, ako aj padleboardy. Od zahájenia letnej sezóny ešte dolaďujú nový turniketový systém. Má byť vylepšený citlivejšími čítačkami, ktoré majú prísť nainštalovať na budúci týždeň.

Bazénový komplex v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda Rimavská Sobota s termálnou vodou sníma tento rok online kamera. Otvorili ho 11. júna. Z R. Soboty na Kurinec premáva bezplatne turistický vláčik. Harmonogram jázd nájdete tu.

Areál kúpaliska na Kurinci sníma online kamera. Vláčik je zadarmo

Zdroj: vobraze.sk