Pri Orávke horelo obilie. Plamene ohrozovali rodinné domy

Hasiči zasahujú v obci Orávka. Horí tam pole s obilím, ktoré je za rodinnými domami. Vietor oheň rozšíril a zhorieť mali asi štyri záhrady. Ako pre vobraze.sk priblížil Martin Babic, zástupca riaditeľa OR HaZZ Rimavská Sobota, oheň sa rozšíril na plochu asi jedného hektára. „Po obvode ho už máme chytený a pod kontrolou,“ približil Babic krátko po poludní. Oheň sa rozšíril aj na niekoľko záhrad rodinných domov a podľa Babica sa mala chytiť aj strecha bývalého rozpadajúceho sa domu.

Na mieste zasahujú príslušníci Hasičského a záchranného zboru z R. Soboty, Tornale a dobrovoľníci. Príčina požiaru je v šetrení. Ako však hasiči upozorňujú, v okrese Rimavská Sobota pretrváva suché a teplé počasie, v dôsledku ktorého je zvýšené riziko vzniku požiarov.

V čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru je každý povinný dodržiavať zásady protipožiarnej bezpečnosti. Fyzickým osobám sa zo zákona zakazuje najmä fajčiť, odhadzovať horiace alebo tlejúce predmety, alebo používať otvorený plameň na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru, vypaľovať porasty bylín, kríkov, stromov spaľovať horľavé látky na lesných pozemkoch, pre ktoré je vyhlásený čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru a v ich ochrannom pásme.

Zdroj: vobraze.sk, foto: HaZZ