Zničené strechy z vtáčej perspektívy. V škole vyhlásili núdzový stav a neučia sa. Škody odstraňujú aj dnes

foto: Robert Piatrik – Droners team

Na Strednej odbornej škole technickej a agropotravinárskej SOŠTAaP v R. Sobote sa dnes neučí. Dôvodom je strhnutá strecha a vyhlásený havarijný stav. Na škole podľa riaditeľky Dagmar Vašovej pracujú na odstránení následkov včerajšej veternej smršte. „Žiakom sme dali riaditeľské voľno. Deti by tu boli teraz ohrozené,“ priblížila pre vobraze.sk Dagmar Vašová. Ako spomenula, zamestnanci školy i majstri pracujú na odstránení spadnutej strechy na školský dvor. Poškodenie je približne na ploche 30×20 metrov.

Strecha bola dvojplášťová, k jej rekonštrukcii a prekrytí plechom došlo pred približne desiatimi rokmi. Vedenie školy dnes komunikuje so zriaďovateľom školy aj poisťovňou.

Či bude vyučovanie prebiehať od začiatku budúceho týždňa, budú na škole vedieť podľa toho, ako dnes stihnú urobiť potrebné veci.

Hasiči mali včera podľa Martina Babica z OR HaZZ Rimavská Sobota nahlásených 17 výjazdov v spojitosti s veternou smršťou. Pravdepodobne najväčšie škody vznikli práve na streche strednej školy.

Vietor strhol aj strechu na futbalovom štadióne i na jednom z rodinných domov na Ulici Novej. Okrem nich mali hasiči viacero výjazdov aj k popadaným stromom na cestách. Viaceré stromy boli zlomené a poškodené aj na sídliskách. Pracovníci Technických služieb mesta dnes od rána pracujú na ich pilení. Na Malohontskej ulici včera spadol strom aj na auto.

Doplnené: Takto počas búrky strhlo strechy na futbalovom štadióne aj škole + foto a video