Vidím to tak na umiestnenie v strede tabuľky, hovorí konateľ MŠK R. Sobota

V uplynulej sezóne obsadili Soboťania piate miesto

Futbalisti MŠK Rimavská Sobota vstúpia do novej sezóny tretej ligy Východ v nedeľu 6. augusta. V domácom prostredí privítajú Baník Kalinovo. Káder Gemerčanov prešiel v letnom období zmenami. „V kádri máme ešte nejaké voľné miesta. Je šanca získať hráča aj z vyššej súťaže, ktorý nebude spokojný vo svojom doterajšom klube. Najnovšie k nám prichádza na skúšku Samuel Kovalčin z Trebišova. Čakáme ešte na ligových hráčov z Nigérie. Dopredu sme vedeli, že prídu neskôr, súvisí to s vízami,“ uviedol pre vobraze.sk konateľ MŠK Rimavská Sobota Ondrej Václavik.

Tréner Eugen Bari už nemôže počítať s Miladinom Vujoševičom, Erikom Ľuptákom, Dominikom Ibošom, Adriánom Koóšom či Carlom Langom. Naopak, do kádra pribudli navrátilci Bozhidar Krstich a Hugo Ciprus (hosťovali vo Fiľakove), Brazílčania Radauel Kaua Port a Joao Paolo de Lima da Silva, Nigérijčan Sodiq Aremu (Nové Zámky) i Matúš Krištof (MFK Ružomberok). Po dlhodobom zranení sa vrátil na trávnik Matej Vargic. „Približne mesiac nemôžeme počítať so zraneným útočníkom Matúšom Matejom  z Ružomberka, prichádzajúcim na hosťovanie,“ poznamenal Václavik. Ako dodal, zranení sú aj Adrián Varga a Roman Šoltíšik a je otázne, či si na jeseň zahrajú v drese MŠK. V klube pokračuje Sebastián Gembický, najlepší strelec mužstva v uplynulej sezóne. Kapitánsku pásku nosí naďalej na rukáve ostrieľaný Peter Petrán.

„V porovnaní s vlaňajšou jesennou časťou nám v kádri chýba rozdielový hráč, akým bol David A. Fadairo. Skúšali sme viacerých hráčov. Možno sme nemali šťastie získať kvalitnejšie  hráča. Musíme pracovať s tými hráčmi, ktorých máme,“ skonštatoval konateľ MŠK R. Sobota.

Gemerčania sú naďalej farmou prvoligového MFK Ružomberok. „Ružomberskí hráči z kádra prvoligového mužstva sú veľkým prínosom pre nás. Tréningový proces majú na oveľa vyššom stupni, viac tréningov tam absolvujú hráči. Keď to vydajú zo seba na ihrisku, dokážu vytvoriť enormnú silu. Uvidíme, akí hráči k nám budú v rámci striedavého štartu chodiť. Zamerali sme sa na hráčov do defenzívy, získali sme kvalitných obrancov. V ofenzívnej časti sa spoliehame na to, že nám pomôžu Ružomberčania,“ vyjadril sa Václavik.

V minulom ročníku obsadila R. Sobota piatu priečku. „Po jesennej časti sme mali zabezpečenú pokojnú jar. Predpokladám, že tentoraz to budeme mať trochu náročnejšie. Zrejme nás čaká ťažká jeseň. O cieľoch, čo sa týka umiestnenia v novej sezóne, je v súčasnosti ťažké hovoriť. Vidím to tak na umiestnenie v strede tabuľky, teda do ôsmeho miesta,“ uviedol konateľ rimavskosobotského klubu. V súťaži sa predstaví pätnásť tímov, keďže MFK Slovan Giraltovce sa z nej odhlásil.

Zdroj: vobraze.sk, foto: FB MŠK R. Sobota