Talentovaná Revúčanka štartovala na Európskom olympijskom festivale mládeže

Tamara Molentová
Tamara Molentová (vľavo)

Biatlonistka Tamara Molentová absolvovala premiéru na vrcholnom podujatí. Sedemnásťročná Revúčanka štartovala v januári na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže v Taliansku. „Bol to pre mňa veľký zážitok. Každopádne som veľmi rada, že som sa zúčastnila na tomto podujatí. Z výsledkového hľadiska to mohlo pre mňa dopadnúť aj lepšie, ale i horšie. Celkovo si teda myslím, že môže byť. Na mojom účinkovaní sa prejavila aj tréma z premiéry na takomto veľkom podujatí. Získala som veľa nových skúsenosti, ktoré by som chcela neskôr využiť,“ povedala pre vobraze.sk Tamara Molentová.

Biatlonisti súťažili v stredisku Forni Avoltri. V rýchlostných pretekoch na 6 km obsadila Tamara 31. miesto. Zo štyroch slovenských reprezentantiek bola druhá najlepšia. V sympatickom svetle sa ukázala v behu na lyžiach. „Bežecky som sa cítila na trati dobre. Pri streľbe v stoji som však nemierila presne. Dúfala som, že ak lepšie zastrieľam, môžem skončiť vyššie. Z konečného umiestnenia som však nebola sklamaná,“ skonštatovala odchovankyňa revúckeho biatlonu. Zamierila odtiaľ do ŠK Železiarne Podbrezová, ktorého je členkou.

Väčšie očakávania mala pred vytrvalostnými pretekmi na 10 km, v ktorých sa napokon umiestnila na 28. priečke. Z troch Sloveniek bola opäť druhá najlepšia. „Po bežeckej stránke to bolo znovu dobré, lenže pri streľbe som sa mala viac sústrediť. Skôr tá ma zradila. Mala som určite v týchto pretekoch na lepšie umiestnenie,“ povedala Molentová. Tá sa predstavila aj v zmiešanej štafete. Slovensko v nej obsadilo ôsmu pozíciu zo sedemnástich tímov. Tínedžerka z Revúcej išla na druhom úseku. „Posunula som našu štafetu z jedenásteho na priebežne deviate miesto, aj keď som ju mohla odovzdať aj na lepšej pozícii. Pri streľbe som ale chytila stratu,“ ozrejmila.

Zážitkom pre ňu bola účasť na medailovom ceremoniáli, keďže slovenský biatlonista Michal Adamov získal vo vytrvalostných pretekoch striebornú medailu. „Vládla tam veľmi dobrá atmosféra,“ poznamenala Tamara Molentová. Zápolenia v iných športových odvetviach nevidela naživo. „Trochu som bola z tohto sklamaná. Dúfala som, že toho budem viac vidieť. Stredisko, kde sme súťažili, bolo vzdialené od centra diania,“ doplnila kadetská reprezentantka.

Rovnako sa nezúčastnila na otváracom a ani na záverečnom ceremoniáli Európskeho olympijského festivalu mládeže. „Chceli sme sa zúčastniť na otváracom ceremoniáli, ale napokon sme naň necestovali. Museli by sme absolvovať dosť dlhú cestu do jeho dejiska a potom aj naspäť. Navyše tam bolo chladné počasie a nechceli sme ochorieť pred pretekmi. Na záverečnom ceremoniáli sme nakoniec neboli z technických príčin,“ priblížila Tamara Molentová, ktorá sa už pripravuje na februárové mládežnícke majstrovstvá Európy. Tie sa uskutočnia v Lotyšsku.

Tamara Molentová pri streľbe

Zdroj: vobraze.sk, foto: album T. Molentovej

Talentovaná Revúčanka sa predstaví na Európskom olympijskom festivale mládeže