Talentovaná Klenovčanka Fodorová kraľovala vo štvorhre. Vo dvojhre obsadila tretie miesto

Vybojovala si dve cenné trofeje. Bedmintonistka Laura Fodorová (Družstevník Klenovec) triumfovala vo štvorhre medzi mladšími žiačkami na medzinárodnom turnaji Slovak Youth International v Trenčíne. Jej partnerkou bola Júlia Vojtíšková (AS Trenčín). Fodorová sa predrala na stupne víťazov aj vo dvojhre, v ktorej obsadila bronzovú priečku.

Pár Fodorová/Vojtíšková prvé dva zápasy hladko vyhral. V semifinále potom zdolal dvojicu L.Šarlayová/Skorkovská (KBR Púchov) 2:0 a vo finále zvládol dramatický duel o prvenstvo na podujatí. Fodorová s Vojtíškovou si poradili s maďarskou dvojicou B. Lujberová/H. Lujberová 2:1. Prvý set pritom prehrali, no napokon zápas otočili. V rozhodujúcom treťom dejstve zvíťazili 21:19.

Laura Fodorová sa predviedla vo veľmi dobrom svetle tiež vo dvojhre. Vo svojej základnej skupine vyhrala všetky štyri zápasy. V prvom kole vyraďovacej fázy mala voľný žreb. Vo štvrťfinále Fodorová presvedčivo zdolala Dubielovú z Poľska, ale v semifinále jej vystavila stopku Púchovčanka Liliana Šarlayová. Podľahla jej 1:2 na sety. Kým Klenovčanka sa umiestnila na treťom mieste, bedmintonistka z Považia dokráčala k prvenstvu na turnaji.

„Teší nás ten triumf vo štvorhre. Je to cenný výsledok. Laura hrala s Júliou Vojtíškovou prvýkrát. V lete boli na kempe vo Zvolene a dohodli sa, že na tomto podujatí budú hrať štvorhru spolu. Dobre hrali, rozumeli si na kurte. Vo finále sa potrápili so súperkami z Maďarska. Boli to sestry, takže väčšia zohratosť bola na ich strane,“ uviedla pre vobraze.sk Martina Fodorová, mama talentovanej klenovskej hráčky. Ako dodala, jej dcéra je sklamaná z tretieho miesta vo dvojhre. „Laura chcela poraziť Šarlayovú v semifinále. Vyhrala prvý set, ale v druhom sete začala prehrávať, znervóznela, lietal jej košík mimo ihriska,“ priblížila Fodorová, ktorá nedávno získala trénerskú kvalifikáciu. „Stále sa učím. Som len trénerka začiatočníčka. Papier však už mám,“ reagovala.

Zdroj: vobraze.sk, foto: M. Fodorová