Petránovi vypršal trest. Postupová šanca stále žije, hovorí stopér MŠK R. Sobota

Futbalistovi MŠK Rimavská Sobota Petrovi Petránovi vypršal trest za červenú kartu a v nedeľňajšom zápase môže nastúpiť. Gemerčania privítajú v 23. kole tretej ligy Východ hráčov MFK Snina. „Je na trénerovi, či sa vrátim do zostavy. Budem mu však už k dispozícii. Som pripravený nastúpiť. Mal som ale dlhú hernú prestávku, takže tie kondičné resty sa môžu prejaviť. Dlho som nehral súťažný zápas, je iné trénovať a iné mať zápasovú prax,“ povedal pre vobraze.sk Peter Petrán. Ten práve dnes oslavuje 43. narodeniny.

V úvodnom jarnom kole uvidel v Kalinove už v 6. minúte červenú kartu. Za kopnutie súpera nadmernou silou kolenom do oblasti genitálií v prerušenej hre mu disciplinárna komisia naparila trest v podobe pozastavenia výkonu športu na šesť týždňov. V ich priebehu potom žiadosť o zmenu trestu zamietla. „S odstupom času to beriem tak, že som si mal pred tým rohovým kopom udržať nervy na uzde. Už je to však za nami. Keby to urobil nejaký mladík, tak nepoviem nič, ale skúsenému harcovníkovi v mojom veku by sa to určite nemalo stávať. Ako tréner by som hráča za takéto konanie určite skritizoval,“ vyjadril sa Petrán, ktorý je mládežníckym koučom a v MŠK R. Sobota kormidluje prvoligový tím U14. Soboťania remizovali v Kalinove 3:3.

Následne doma pokorili Lučenec a odvtedy nezabodovali. Spočítané a podčiarknuté, rimavskosobotský mančaft získal v šiestich kolách odvetnej časti iba štyri body. V tabuľke klesol na šieste miesto. Na konte má 34 bodov. Zverenci kouča Eugena Bariho ťahajú sériu štyroch prehier. Medzi mužstvami sú malé bodové rozdiely. Lídrom súťaže je s 37 bodmi Stropkov. Taký istý počet bodov nazbierali aj Fiľakovčania.

„Kríza nás zastihla v najnevhodnejšej chvíli. Každé mužstvo postihne, mi ju máme hneď na začiatku jarnej časti. Veľa bodov sme stratili. Výsledky niektorých mužstiev nám však ako – tak hrajú do karát. Postupová šanca stále žije. Myslím si, že je to reálne. V najbližšom kole hostíme Sninu, ktorá sa nachádza na treťom mieste a doma privítame aj Stropkov či Fiľakovo,“ povedal Petrán. V aktuálnom ročníku strelil jeden gól. V závere duelu v Snine vyrovnal na 3:3.

Najskúsenejší hráč v kádri MŠK si zahral najvyššiu súťaž na Slovensku vo farbách Interu Bratislava i FK Senica, ale aj v Slovinsku. „Dúfam, že sa už v najbližšom zápase odrazíme od týchto zlých výsledkov a po pozitívnom impulze sa naladíme opäť na víťaznú vlnu, na ktorej sme boli na jeseň. Chcem k tomu prispieť aj ja osobne,“ vyjadril sa Peter Petrán, absolvent FTVŠ UK v Bratislave. Je učiteľom v Reedukačnom centre v Čerenčanoch.

Zdroj: vobraze.sk, foto: archív FB MŠK R. Sobota