Nový tréner prichádza do MŠK R. Sobota zo Spartaka Myjava

Futbalisti MŠK Rimavská Sobota začnú prípravu na novú sezónu pod vedením kormidelníka Volodymyra Vasylyeva (37), ktorý pochádza z Ukrajiny a uplynulej sezóne bol asistentom trénera v druholigovom Spartaku Myjava. „Pri rozhodovaní o obsadení postu trénera sme vychádzali aj z ekonomických možností nášho klubu. Máme na Volodymyra Vasylyeva zo Spartaka Myjava dobré referencie. Je to mladý tréner, ktorý na sebe pracuje. Práve on viedol tréningový proces myjavského mužstva. Vzhľadom na jeho umiestnenie musel odviesť dobrú prácu. Na Slovensku žije s manželkou dlhé roky a venuje sa aj podnikateľskej činnosti,“ povedal pre vobraze.sk konateľ MŠK R. Sobota Ondrej Václavik. Myjavský Spartak obsadil v druhej lige siedme miesto, ale v novom ročníku sa predstaví v tretej lige Západ, do ktorej sa prihlásil. Vasylyev pôsobil v myjavskom Spartaku aj pri mládeži a rovnako predtým tiež pri mládeži v ŠKF Sereď i AS Trenčín.

Václavik ďalej informoval o tom, že spolupráca s prvoligovým MFK Ružomberok bude pokračovať. „Po tejto sezóne nás čaká znovu reorganizácia súťaže, takže aj z tohto dôvodu považujem za dôležité, že spolupráca s Ružomberkom bude pokračovať,“ zdôraznil.

„Do prípravy mužstva sa zapoja Dávid Kalmár i Samuel Sojka. Kalmár je odchovancom nášho klubu a prichádza na hosťovanie z MFK Zvolen. Sojka začínal s futbalom tiež v R. Sobote, neskôr pôsobil v doraste Nitry i v MFK Dukla Banská Bystrica. Mám dohodu s novým trénerom, že aj on privedie niektorých hráčov. Vyskúšame v priebehu prípravy pár hráčov. S áčkom budú trénovať aj niektorí naši dorastenci. Moja predstava je taká, že káder by mali tvoriť jedenásti naši domáci hráči, dvaja ďalší by prišli na hosťovanie z Ružomberka a súčasťou tímu by boli štyria legionári,“ vyjadril sa konateľ klubu Ondrej Václavik.

Zdroj: vobraze.sk, foto: FB Spartaka Myjava