Kokavčanke Stierankovej pribudli do vitríny dve medaily z majstrovstiev Európy

Tamara Stieranková na bronzovej priečke

Armwrestlerka Tamara Stieranková z Kokavy nad Rimavicou rozšírila svoju medailovú zbierku z vrcholných podujatí. Z júnových majstrovstiev Európy si priniesla dve bronzové medaily. Tie sa konali v Kišiňove, hlavnom meste Moldavska. Devätnásťročná členka AWK Magnezit Revúca sa predstavila v kategórii do 23 rokov, súťažila v hmotnosti do 50 kg. Najprv obsadila tretiu priečku v pretláčaní ľavou rukou a potom pridala rovnaké umiestnenie aj v zápolení pravačkou.

„Získala som dve krásne tretie miesta v silnej konkurencii. Zlato si vybojovala v obidvoch prípadoch reprezentantka Gruzínska a strieborná bola Turkyňa. Štartovalo nás šesť,“ uviedla pre vobraze.sk Tamara Stieranková a pokračovala: „Myslím si, že súperky, ktoré ma porazili, boli lepšie, a preto mám motiváciu napredovať a zlepšovať sa. ME v Moldavsku hodnotím veľmi kladne. Išla som na maximum a nedarovala nikomu nič. Prežila som tam krásne chvíle so super ľuďmi a spoznala mnoho ďalších.“

Avizuje, že sa ide pripravovať na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v Kazachstane. „Viem, že to tam bude náročné, ale dám do toho všetko,“ poznamenala Stieranková, ktorá v máji ukončila maturitou štúdium na Strednej zdravotníckej škole v Banskej Bystrici.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album T. Stierankovej