Kokavčanka Stieranková prenikla v lige na medailové pozície

Tamara Stieranková (vľavo)

Armwrestlerka Tamara Stieranková z Kokavy nad Rimavicou bodovala v prvom kole Slovenskej národnej ligy pretláčania (SNLP). Jeho dejiskom bola obec Oravská Polhora. Do bojov zasiahla v seniorskej kategórii do 60 kg. V zápolení pravou rukou obsadila druhé miesto a ľavačkou skončila tretia. V jej hmotnosti štartovalo sedem pretekárok.
„Predvedené výkony hodnotím v mojom podaní veľmi dobre. Druhé miesto pravou rukou predstavuje maximum, čo som mohla dosiahnuť. Zvíťazila totiž Lucia Debnárová, ktorá je viacnásobnou majsterkou sveta,“ povedala pre vobraze.sk devätnásťročná Tamara Stieranková, ktorá háji farby AWK Magnezit Revúca. Pravačku považuje za svoju silnejšiu ruku.

V pretláčaní ľavou rukou sa umiestnila na bronzovej pozícii. „Som s tretím miestom spokojná. V porovnaní s pravačkou som si vymenila pozície s armwrestlerkou Ailou Sosa z Prešova. Triumfovala rovnako Debnárová. Súťaž v Oravskej Polhore bola veľmi dobre zorganizovaná,“ priblížila Stieranková. Tá avizuje, že sa predstaví aj v decembrovom druhom kole SNLP, ktoré sa bude konať v Revúcej. Medailisti si okrem pohárov odniesli aj finančné prémie. „Potešilo ma, že som sa s finančnými odmenami stretla už aj na Slovensku,“ reagovala Tamara. V zbierke má aj medaily z vrcholných podujatí, ktoré získala ako mládežnícka reprezentantka.

V Bratislave pracuje ako zdravotná sestra. „Stíham popri práci aj trénovať, či už ide o posilňovanie, alebo sparing. Keď prídem domov do Kokavy, tam sa tiež snažím využiť čas aj na trénovanie,“ uviedla Stieranková.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album T. Stierankovej