Na Hlavnom námestí v R. Sobote pribudla nová vianočná atrakcia, výzdobu rozsvietia na Mikuláša + foto

Na rimavskosobotskom Hlavnom námestí dnes pribudla nová atrakcia. Veľké svietiace vianočné gule. Väčšia má priemer tri metre a bude sa do nej dať vojsť i vyfotiť sa. Okrem nej pracovníci Technických služieb mesta umiestnili aj asi o polovicu menšiu guľu. Rozsvietiť ich samospráva plánuje na Mikuláša. Stretnutie s ním má byť na Hlavnom námestí v utorok 5. decembra o 15.30 h, pričom o 16.30 sa uskutoční aj slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka.

V R. Sobote boli už osadené vianočné stromčeky aj na Sídlisku Západ, Chrenovisku a na Dúžavskej ceste. Pochádzajú z mesta či okolia, kde sa pracovníci vedeli dostať potrebnou technikou, žeriavom. Ako ďalej pre vobraze.sk priblížil poverený riaditeľ TSM Attila Šimko, vianočnú výzdobu inštalujú po meste už niekoľko dní.

„Základ výzdoby na Hlavnom námestí chceme dokončiť do 2. decembra, spolu aj s výzdobou radnice a potom pokračovať v ďalších častiach mesta,“ povedal Šimko a dodal, že veľké výzdoby cez cestu si verejnosť a vodiči môžu už všimnúť napríklad na Jesenského ulici, čo je teraz zrejme najfrekventovanejší vjazd do mesta. Výzdoba je aj na fontáne na Námestí Š. M. Daxnera a podľa Šimka má byť približne rovnaká ako minulý rok, teda až na spomínané veľké vianočné gule na Hlavnom námestí.

V najbližších dňoch má pribudnúť na fontánu na spomínanom Hlavnom námestí aj adventný veniec. Jeho prvú sviečku majú zapáliť už v sobotu 2. decembra o 16.30 h, kedy sa uskutoční posvätenie adventného venca. K zapáleniu druhej sviečky dôjde v sobotu 9. decembra o 16.30, tretej v sobotu 16. decembra o 16.30 a štvrtej v sobotu 23. decembra o 16.30.

Zdroj: vobraze.sk