Hokejisti R. Soboty sa naďalej nachádzajú na desiatej priečke. Urobíme všetko pre záchranu, hovorí Ďuriš

Hokejisti HKM Rimavská Sobota figurujú po prvej polovici základnej časti Tipos SHL na desiatej priečke. Zverenci trénera Vladimíra Klingu majú na konte 26 bodov (sedem víťazstiev, šestnásť prehier – z toho päť po predĺžení, so skóre 66:80). Soboťania sú nováčikom v prvej lige. Účinkuje v nej dvanásť tímov a okrem nich mimo poradia reprezentačná osemnástka.

„Máme dobrý tím. Vieme hrať s každým, ale dávame málo gólov. Nedostávame debakle, ale skôr prehrávame zápasy o jeden – dva góly. Päťkrát sme súperom podľahli v predĺžení. Takto nám utekajú body. Chýba nám zakončovateľ, ktorý by to zobral na seba a rozhodoval zápasy,“ povedal pre vobraze.sk krídelník HKM R. Sobota Dalibor Ďuriš, ktorý má skúsenosti z extraligy a s mužstvom HKM Zvolen zažil oslavy majstrovského titulu. Mladík z Rimavských Zalužian bol mládežníckym reprezentantom.

„V dolnej časti je tabuľka vyrovnaná. Bodové rozdiely medzi mužstvami sú malé. Nie sme úplne na chvoste tabuľky. Potrebujeme však v ďalších zápasoch zbierať body, hlavne v tých dôležitých zápasoch. Dúfam, že sa nielen zachránime v Tipos SHL, ale že sa cez predkolo dostaneme až do play – off,“ uviedol Ďuriš.

Dvadsaťdvaročný útočník posilnil Soboťanov v priebehu minulej sezóny a prispel k ich triumfu v druhej lige. Práve Ďuriš strelil víťazný gól vo štvrtom dueli finálovej série na ľade Detvy, čím ju ukončil a odštartoval oslavy Gemerčanov. V tom stretnutí skóroval dvakrát. V aktuálnej sezóne pôsobí v R. Sobote od jej začiatku. „Som veľmi rád, že sa v R. Sobote pozdvihol hokej. Práve preto je pre mňa väčšou motiváciou, aby sme sa udržali v prvej lige. Urobíme všetko pre to, aby sa to podarilo.“

Na konte má dva góly a päť asistencií. „Mohlo by to byť aj lepšie. Pribrzdil ma aj dištanc na päť zápasov za zranenie hráča popradského Aquacity Pikes. Dúfam, že sa moja produktivita v nasledujúcich stretnutiach zlepší. Gólové šance mám, no musím ich premieňať,“ uviedol Ďuriš.

Účinkovanie HKM vo výsledkovej podobe
R. Sobota v druhej štvrtine Tipos SHL trikrát zvíťazila a deväťkrát prehrala, z toho štyrikrát po predĺžení. Získala trinásť bodov. Dva razy zabodovali rimavskosobotskí hráči naplno na domácom ľade (Trnava, Topoľčany) a triumfovali aj v Poprade nad reprezentačnou osemnástkou. Na desiatom mieste sa nachádzali Gemerčania aj po prvej štvrtine súťaže. Nazbierali v nej rovnako trinásť bodov, ale odohrali o jeden duel menej (štyri výhry a sedem prehier, z toho bola jedna po predĺžení a jedna kontumačná).

Výsledky HKM v druhej štvrtine súťaže: R. Sobota – HK Gladiators Trnava 7:5, HK ‘95 Považská Bystrica – R. Sobota 4:3, R. Sobota – TSS Group Dubnica 0:2, R. Sobota – HK Skalica 1:4, Aquacity Pikes – R. Sobota 5:4 po predĺžení, HC Prešov – R. Sobota 3:2 po predĺžení, Slovensko 18 – R. Sobota 3:7, R. Sobota – Modré krídla Slovan 2:3, R. Sobota – VLCI Žilina 0:3, HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – R. Sobota 5:4 po predĺžení, R. Sobota – HC Topoľčany 6:4, HK STEEL Team Trebišov – R. Sobota 2:1 po predĺžení.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album D. Ďuriša, FB HKM R. Sobota