Hnúšťanské volejbalistky spoznali súperky na majstrovstvách Slovenska mladších žiačok

Mladšie žiačky VK Iskra Hnúšťa spoznali súperky, s ktorými sa stretnú v základnej A – skupine na majstrovstvách Slovenska. Tie sa uskutočnia od 24. do 26. mája v Žiari nad Hronom. Na národnom šampionáte sa predstaví desať tímov a včera bolo vyžrebované zloženie dvoch päťčlenných skupín. Hnúšťa narazí na hráčky VK Spišská Nová Ves, VK Studienka, 1.VK Púchov a VK Podlužianka Levice.

Mladé hnúšťanské volejbalistky sa umiestnili v oblasti Stred na druhej priečke. Spišiačky postúpili na M – SR ako najlepší tím v oblasti Východ, Studienka obsadila prvé miesto v oblasti Bratislava a Púchovčanky skončili druhé v oblasti Západ. Hráčky VK Podlužianka Levice obsadili tretie miesto v oblasti Stred. Iskra s nimi odohrala štyri vzájomné zápasy, z ktorých dva vyhrala. Do víťazného konca doviedla dva päťsetové duely. Raz pokorila Hnúšťa tieto súperky doma a raz vonku (3:2, 3:2). Rovnako dvakrát im však podľahla (1:3, 0:3).

„Poznáme len hráčky VK Podlužianka Levice, s ktorými máme vyrovnanú bilanciu vzájomných zápasov. Uvidíme, na akej hernej úrovni sú tie ostatné tri tímy. Naše dievčatá sa tešia na majstrovstvá Slovenska. Poctivo sa na ne pripravujú,“ uviedla pre vobraze.sk trénerka VK Iskra Hnúšťa Adriána Poláková. Podľa jej vyjadrenia sa nemienia na majstrovstvách Slovenska iba zúčastniť. „Budeme tam bojovať, aby sme uhrali čo najlepšie výsledky,“ dodala. Postup medzi slovenskú elitu je úspechom a na hráčkach záleží, v akom svetle sa predvedú na tomto fóre.

Prvými súperkami Hnúšte budú v piatok 24. mája predpoludním Spišiačky a druhými popoludní volejbalistky Studienky. V sobotu si Iskra najprv zmeria sily s Podlužiankou Levice a na záver skupinovej fázy s Púchovom.

V základnej B – skupine budú hrať MŠK Žiar nad Hronom, PALAS VK Levice, MVK Snina, ŠVK Pezinok a VK Nové Mesto nad Váhom.

Dve najlepšie družstvá z obidvoch skupín postúpia do semifinále. Tímy, ktoré obsadia v skupinách tretie miesto, sa stretnú v dueli o konečné piate miesto. Družstvá zo štvrtých miest si zahrajú o konečnú siedmu priečku. Kolektívy, ktoré budú uzatvárať tabuľku obidvoch skupín, odohrajú zápas o konečné deviate miesto.

Vlani sa stali majsterkami Slovenska v kategórii mladších žiačok Žiarčanky, strieborné medaily získali hráčky VK Podlužianka Levice a bronz PALAS VK Levice.

Na postupe mladších žiačok Iskry Hnúšťa na M – SR sa podieľali: Alexandra Kasáčová, Nela Hrušková, Dominika Hrivnáková, Kayla Zboinská, Emma Fačková, Natália Daňková, Viktória Bartová, Lenka Borisová, Sofia Laura Parobeková, Miriam Kureková, Sofia Grlačková a Daniela Bónová. Hráčky Hrivnáková a Daňková sú z Rimavskej Soboty.

Zdroj: vobraze.sk