Dorastenci MŠK R. Sobota postúpili do tretej ligy. Strelecky žiaril ich kapitán Frait

Nikolas Frait a jeho starý otec Otto Varga

Dorastenci MŠK Rimavská Sobota triumfovali v štvrtej lige Juh. Zverenci trénera Róberta Wereszkého vyhrali dvadsať zápasov, dvakrát remizovali a rovnako dvakrát prehrali. Nazbierali 62 bodov. „Je super, že sme túto súťaž vyhrali. Pre mňa je to niečo výnimočné, pretože som ešte žiadnu nevyhral. Považujem to za väčšiu vec. Na druhej strane však uznávam, že naša skupina štvrtej ligy mala po zmenách v jej zložení slabšiu úroveň. Mali sme veľmi dobré mužstvo. S týmto kádrom sme mohli očakávať naše prvenstvo v súťaži,“ povedal pre vobraze.sk kapitán dorastencov MŠK Rimavská Sobota Nikolas Frait. Je jedným z tých hráčov, ktorí už majú skúsenosti aj s mužským futbalom. Medzi ďalších patria predovšetkým Adrián Koóš a Adrián Varga.

„Teším sa, že sme postúpili do tretej ligy a zahrám si v nej. Ešte rok spadám vekom do dorasteneckej kategórie. Určite budem naďalej pôsobiť v Rimavskej Sobote,“ uviedol Frait, ktorý vyzdvihol kormidelníka Wereszkého. „Je to výborný tréner. Oceňujem aj jeho prístup k nám,“ zdôraznila opora mančaftu. V drese FC Nitra si zahral Soboťan Nikolas prvú dorasteneckú ligu v kategórii U16.

Na štvrtoligovom triumfe Soboťanov má výrazný podiel. Stal sa totiž najlepším kanonierom súťaže. Nastrieľal 52 gólov. „Som veľmi rád, že sa mi darilo a stal som sa kráľom strelcov. Bol som ním aj vlani, ale vtedy som nastrieľal výrazne menej gólov. S 52 presnými zásahmi som spokojný. Toľkoto gólov som ešte nedal v žiadnej sezóne. Najdôležitejšie je, že sme vyhrali súťaž a sčasti som k tomu pomohol,“ uviedol Frait.

Tabuľku kanonierov ovládol s veľkým náskokom. „Nemyslím si, že som úplne vyčnieval. Tie góly sa však odo mňa očakávajú, keďže som hrával vo vyšších súťažiach. Keby sa mi nedarilo, bolo by to zlé,“ skonštatoval osemnásťročný mladík. Najlepšie sa cíti na poste hrotového útočníka. Góly nielen dáva, ale má na konte aj asistencie. „V tejto sezóne som zaznamenal dvadsať asistencií. Viem sa potešiť aj z nich. Keď je spoluhráč vo výhodnejšej pozícii, tak mu prihrám. Štatistiku mi dlhodobo vedie môj starý otec Otto Varga,“ podotkol študent Strednej odbornej školy technickej a agropotravinárskej v Rimavskej Sobote. Aktuálne za svoj futbalový vzor považuje Nóra Erlinga Haalanda.

Dorastenecké mužstvo MŠK tvorili: Jakub Kovács, Adrián Hano, Kristián Csízi, Patrik Czakó, Marek Korytiak, Oliver Tóth, Kyrylo Karnaukov, Ladislav Kovács, Juraj Szabó, Adam Básti, Adrián Slopovský, Peter Hanyus, Bruno Ridzoň, Adrián Koóš, Adrián Varga, Nikolas Frait, Lucas Budaj, Kristián Kováč, Dušan Šufliarsky a na jeseň aj Kornel Benedek či Hugo Ciprus.

Zdroj: vobraze.sk, foto: FB MŠK R. Sobota