Do zimnej prípravy futbalistov MŠK R. Sobota sa zapojili Úradník a Rakyta

Viktor Úradník

Do zimnej prípravy treťoligového MŠK Rimavská Sobota sa zapojili Viktor Úradník (19) a Jakub Rakyta (20). Obidvaja sú kmeňovými hráčmi prvoligového MFK Ružomberok. Úradník odohral v najvyššej súťaži šestnásť duelov a Rakyta osem. V drese R. Soboty, ktorá je farmou tohto klubu z Liptova, už hrali v rámci striedavého štartu. Teraz prichádzajú na hosťovanie. Rakyta nastupoval za Gemerčanov v sezóne 2022/2023 na rôznych postoch, preukázal svoju univerzálnosť a strelil dva góly. V lete minulého roka zamieril z Ružomberka na hosťovanie do druholigového 1. FC Tatran Prešov. Úradník hral v drese MŠK v dvoch zápasoch minulej sezóny a častejšie v jesennej časti tej aktuálnej na poste krajného obrancu, v ktorej raz skóroval. V ročníku 2022/2023 bol najlepším strelcom prvej dorasteneckej ligy. Obidvaja majú skúsenosti z mládežníckych reprezentačných tímov.

„Príchod Úradníka a Rakytu na hosťovanie je hotovou vecou. Považujem za úspech, že sa nám ich podarilo dotiahnuť. Sú to mládežnícki reprezentanti. Ich príchod súvisí s našimi ambíciami zaútočiť na postup,“ povedal pre obraze.sk konateľ MŠK Rimavská Sobota Ondrej Václavik. V kádri Gemerčanov boli už na jeseň traja futbalisti, ktorí prišli z MFK Ružomberok na hosťovanie – Matúš Krištof, Matúš Matej a Hugo Ciprus, ktorý ale začínal s futbalom v R. Sobote, odkiaľ je rodákom.

Jakub Rakyta v drese R. Soboty s číslom 12

„MFK Ružomberok nám bude na zápasy v jarnej časti naďalej posielať na striedavý štart štyroch – piatich hráčov, a to vrátane brankára. Čo sa týka odchodov, tak nebudú u nás pokračovať Bozhidar Krstich a Brazílčania Joao Paolo de Lima da Silva i Radauel Kaua Port, hoci posledne menovaný sa s mužstvom pripravuje. Pribudnúť by mali ešte dvaja noví Nigérijčania, na ich príchod čakáme. Z kádra ešte odídu dvaja hráči. Vyzeralo to tak, že by sa mohol vrátiť do nášho klubu z Ostravy David A. Fadairo, ale táto možnosť už medzičasom padla. Do dorastu prídu na skúšku štyria Brazílčania, ktorí budú trénovať aj s áčkom,“ priblížil Václavik.

Hráči MŠK R. Sobota zimujú v tretej lige Východ na druhom mieste. Zverenci kouča Eugena Bariho nazbierali na jeseň 30 bodov (deväť víťazstiev, tri remízy a dve prehry). Líderská pozícia patrí futbalistom MŠK Tesla Stropkov, ktorí získali 31 bodov. Stropkov je farmou Tatrana Prešov. Soboťania sa na odvetnú časť súťaže hotujú od druhého januárového týždňa.

Jakub Rakyta (vľavo)

Zdroj: vobraze.sk, foto: archív vobraze.sk a FB MŠK R. Sobota