V Zdravotníckom centre Jazmín v R. Sobote pôsobí 14 lekárov. Najnovšie tam pribudla endokrinologička a nová pediatrička

V Zdravotníckom centre Medicentrum Jazmín na Železničnej ulici v Rimavskej Sobote pôsobí 14 lekárov. Od apríla začala v jeho priestoroch pôsobiť MUDr. Jana Horváth-Berčíková, ktorá si otvorila endokrinologickú a diabetologickú ambulanciu. Do R. Soboty sa vrátila z Lučenca, kam za ňou dochádzali pacienti dlhšiu dobu. Začiatkom roka odišla do dôchodku pediatrička MUDr. Edita Štovčíková. Tú nahradila MUDr. Anita Mančušková. Od minulého roka v zdravotnickom centre Jazmín pribudlo Santé RS. Ponúka služby fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie.

„Ukončila som svoju ambulanciu a odišla do dôchodku, ktorý si momentálne užívam. Nahradila ma lekárka Anita Mančušková,“ povedala pre vobraze.sk pediatrička Edita Štovčíková (72), ktorá sa chystá oddychovať, no pomoc lekárom ešte úplne nevylúčila. V zdravotníctve pracovala celý život. Od ukončenia vysokej školy robila na detskom oddelení v rimavskosobotskej nemocnici, najprv v starej budove detského pavilónu, neskôr v novej nemocnici. V dôchodkovom veku prešla do ambulantnej sféry. „Od začiatku som inklinovala skôr k pediatrii. Keďže som nastúpila tu v R. Sobote a lekárov nebolo, tak som išla na detské,“ hovorí. Svoju voľbu neľutuje. „Bola to pekná práca. S deťmi je radosť robiť, práca s nimi spočíva do veľkej miery aj ako prevencia. Mali sme navyše perfektný kolektív, keď som začínala. Veľa som sa naučila od svojich kolegýň, od primárky Tomicovej, doktora Kalmára, primárky Púlovej,“ uviedla Štovčíková. Pochádza z okresu Košice a do R. Soboty prišla pracovať, lebo tu pôsobil aj jej brat, zubár MUDr. Michal Štovčík.

Zdravotnícke centrum Medicentrum Jazmín v Rimavskej Sobote funguje už vyše 16 rokov. Pod jednou strechou sa nachádzajú rôznorodé ambulancie. Aktuálne je ich tam 14. Budova má bezbariérový prístup a lekári ordinujú na dvoch poschodiach. Na prízemí je lekáreň Jazmín a Zdravotnícke potreby. „Máme najlepší personál. Patríme do siete Partner a na základe tejto spolupráce máme aj široký sortiment výrobkov v akciových cenách,“ hovorí spolumajiteľka zdravotného centra Medicentrum a lekárne Jazmín Renata Ciprusová. Moderná lekáreň Jazmín sa nachádza neďaleko centra Rimavskej Soboty, v blízkosti železničnej a autobusovej stanice. Lekáreň s mladým kolektívom vedie PharmDr. Zuzana Hizsnyanová.

Zdravotnícke centrum Medicentrum Jazmín má vlastné parkovisko. Svojim klientom poskytuje klasické lekárenské služby. V lekárni Jazmín vám pripravia a vyrobia lieky podľa lekárskeho predpisu (IPLP).

V zdravotnom centre Medicentrum nájdete 14 lekárov.

Na prízemí (osobitný vchod zo zadu do budovy) sa nachádza:
ordinácia všeobecného lekára MUDr. Jana Wirtschafterová
infektologicka ambulancia MUDr. Mária Krosnerová

Na prvom poschodí sa nachádza:
detská ambulancia – MUDr. Anita Mančušková
očná ambulancia – MUDr. Adriana Tóthová
reumatologická ambulancia, Denzitometria – MUDr. Viola Husárová
ušno-nosno-krčná ambulancia –  MUDr. Hayatullah Azimi
endokrinologická a diabetologická ambulancia – MUDr. Jana Horváth-Berčíková
interná ambulancia – MUDr. Judita Lennerová

Na druhom poschodí sa nachádza :
psychiatrická ambulancia – MUDr. Jana Lásková
gynekologická ambulancia – MUDr. Iveta Bachňáková
gynekologická ambulancia – MUDr. Igor Bornay
rehabilitácia – Santé rs s.r.o.
zubná ambulancia a Dentálna hygiena – MUDr. František Kurák
ambulancia chronickej bolesti – MUDr. Ondrej Péter

Viac informácií o jednotlivých ambulanciách nájdete na oficiálnej internetovej stránke lekárne Jazmín.

Kontaktné údaje:
Medicentrum JAZMÍN
Železničná 23, Rimavská Sobota
Tel.: 047/581 21 65 – 6
E-mail: lekarenjazmin@rsnet.sk


Zdroj: PR-Článok, Medicentrum Jazmín Rimavská Sobota