Rimavskosobotská firma sa venuje mobilnému lisovaniu ovocia. Vyráža k zákazníkom už tretí rok

Máte radi šťavy a ovocie? Urodilo sa vám v záhrade väčšie množstvo ovocia, ako dokážete spoľahlivo uchovať? Využite možnosť lisovania a zakonzervovania muštu plného vitamínov čo najdlhšie. Rimavskosobotská firma Eichenwald sa lisovaním zaoberá tretí rok a pracuje v teréne, zákazníci tak získajú šťavu zo svojich čerstvo nazbieraných jabĺčok na počkanie. 

S ponukou mobilného lisovania prichádzajú aj túto sezónu pre obyvateľov okresu Rimavská Sobota a širokého okolia. Stopercentnú chutnú šťavu plnú vitamínov vám najbližšie mobilná šťava príde vylisovať 13. októbra do Veľkých Teriakoviec pri Salaši pod Maginhradom a 14. októbra do Fiľakova. Budúci týždeň 20. októbra majú byť v areáli Risa v R. Sobote.

„Ponúkame veľký mobilný lis na ovocie, pravdepodobne je stále jediným svojho charakteru na Slovensku. Svojich spokojných zákazníkov máme aj v okrese Lučenec, Veľký Krtíš, Detva či Zvolen. Vraciame sa k nim už po tretí rok,“ hovorí šéf spoločnosti Simon Janeschitz. V ponuke sú aj hotové šťavy, bez chemickej úpravy s možnosťou kombinácie ovocia, napríklad jablko – hruška.

Čerstvé šťavy plnia do obalov s ventilom, ktoré si zákazník môže vziať hneď so sebou, alebo do vlastných, zákazníkmi prinesených čistých nádob. „Sezóna práve prebieha, denne sa presúvame po regióne a snažíme sa vyjsť v ústrety zákazníkom, ktorí nemajú možnosť prenášať svoje ovocie. Po dohode a stanovenom množstve vieme prísť aj priamo na miesto určenia. Inak máme v ponuke viacero zastávok v regióne, ktoré pravidelne aktualizujeme na svojej webovej stránke i na sociálnej sieti,“ priblížil šéf spoločnosti, ktorý mobilný lis aj obsluhuje. 

Doba trvanlivosti je dva roky a po otvorení odporúčajú konzumáciu po dobu šiestich týždňov. Je pritom jedno, či sa kombinujú viaceré odrody jabĺk, dôležitá je ich kvalita. Skladovať ju tak doma môžete po celý rok. Minimálne množstvo ovocia je 30 kilogramov. Cena za päťlitrovú šťavu je 6 eur.

Ak vám termíny nevyhovujú, pripravené sú pre vás ďalšie zastávky lisovania, ktoré nájdete na www.mobilnastava.sk

Termín a miesto lisovania je vhodné si vopred rezervovať
na telefónnom čísle 0908 931 360. 

Zdroj: PR-článok, Eichenwald, s. r. o.