Pracovníci STK MT CONTROL v R. Sobote prichádzajú s radami a tipmi, ako zvládnuť kontrolu + video

Navštívte STK MT CONTROL v Rimavskej Sobote. Oceníte profesionálny a ľudský prístup zamestnancov. Ak vám končí lehota platnosti technickej a emisnej kontroly, radi vás privítajú v prevádzke na Cukrovarskej ulici. Objednať sa môžete osobne, telefonicky, alebo online. Absolvovať úspešne kontrolu na prvýkrát vyžaduje však aj čas a ochotu vodiča, pripraviť svoje auto, aby bolo spôsobilé na ďalšie užívanie v prevádzke. Pracovníci na STK, EK a KO preto prichádzajú s niekoľkými radami a tipmi, ktoré vám môžu pomôcť k úspešnému absolvovaniu kontroly.

Vo videu už priamo na linke upozorňujú počas kontroly aj na posledné nariadenia platné od 1. marca, ako aj na klasické nedostatky, ktoré sa u áut najčastejšie opakujú. Mnohé chyby pritom nemusia obmedzovať chod a fungovanie auta, ale emisný sytém auto nepustí prejsť emisnou kontrolou. Zameriavajú sa na všetky kategórie osobných a nákladných vozidiel, motocyklov aj pracovných strojov.

Kontrola prebiehala na vozidle značky Škoda Fabia. „Dôležité je, aby všetky kontrolky na prístrojovej doske po naštartovaní motora zhasli. Nemôže tak svietiť ABS, kontrolka motora či iné kontrolky. Po novom sa fotí štítok s VIN číslom, ktoré musí byť viditeľné. Dôležitá je aj tesnosť výfuku, ktorá sa dá overiť priložením handry na koniec výfuku. Medzi veci, ktoré si vodič vie preveriť aj doma patrí uzamykateľné víčko nádrže, pri ktorého otvorení nemá vznikať podtlak,“ avizuje v úvode kontroly servisný technik Jozef Kubaliak. Ako spomenul, medzi viacero častých komplikácií patrí aj brzdový systém, ktorý častokát odhalí len citlivý prístroj. Medzi ďalšie nedostatky zaradil aj elektronický problém, kedy počítač ukáže neodstránené vnútorné chyby.

Dosť často vznikajú po výmene súčiastok, napríklad sviečkových káblov, keď ich zabudnú vymazať zo systému riadiacej jednotky. Preto vodičom odporúčajú, aby si aj takéto nezrovnalosti dali preveriť v spoľahlivom servise. Pracovníci STK MT Control pritom zároveň apelujú na to, že dobrý technický stav vozidla má veľký vplyv na bezpečnosť na ceste.

Mnoho nedostatkov sa pritom dá zistiť aj pred kontrolou. Bežný človek sa však k týmto informáciím a zmenám dostane až priamo na STK, keď ho na to upozornia. „Môže sa prísť popýtať dopredu pri objednaní, alebo potom pri samotnej kontrole,“ avizuje konateľ spoločnosti MT Control Martin Vyskoč. Podľa odporúčaní by si však vodič mal dať tú námahu, aby pred kontrolou zašiel aj do servisu.

„Od technikov v našej spoločnosti na druhej strane vyžadujeme, aby boli čo najviac priateľskí k zákazníkom, aby pomáhali. Viem, že to robia. Ohlasy ľudí sú na to dobré. Ľudia sú spokojní, za čo som len rád a dúfam, že to pôjde len takýmto štýlom.“

povedal konateľ spoločnosti MT Control Martin Vyskoč.

Konateľ spoločnosti zároveň dúfa, že zo strany štátu bude čím menej obmedzení, lebo to potom obmedzuje ich, aj zákazníkov. „Čím máme viac nariadení, tým je prísnejšia kontrola,“ vysvetlil Vyskoč s tým, že s STK majú dlhoročné skúsenosti. Naďalej podľa neho v STK MT Control platí, že malá a rýchloodstrániteľná chyba, ktorú je možné odstrániť priamo na linke je povolená.

STK MT CONTROL nájdete v novej hale na Cukrovarskej ulici, odbočka pri čerpacej stanici Tanker. „Máme tu v Rimavskej Sobote svoju klientelu, priateľov a chceme naďalej pracovať na jej rozširovaní,“ hovorí konateľ spoločnosti.

Adresa:
Stanica technickej a emisnej kontroly
MT Control, s.r.o.
Cukrovarská 5890
979 01 Rimavská Sobota
Kontakt: 0905 865 375

Zdroj: PR-článok