Novinky v ambulancii CHIR-MED: Zmluva s najväčšiu poisťovňou aj ďalší moderný prístroj

MUDr. Vladimíra Kružliaková, MPH

Skvelá správa pre pacientov! Vyhľadávaná chirurgická ambulancia CHIR-MED na Sídlisku Západ v Rimavskej Sobote má po novom zmluvný vzťah so všetkými zdravotnými poisťovňami na Slovensku. Doposiaľ boli zmluvnými partnermi ambulancie dve poisťovne, Union a Dôvera. Od prvého májového týždňa k nim však pribudla aj najväčšia Všeobecná zdravotná poisťovňa (jej poistenci mali zabezpečenú neodkladnú zdravotnú starostlivosť).

„Som veľmi rada, že na zozname našich zmluvných partnerov už figurujú všetky tri zdravotné poisťovne. Je pre nás prioritou poskytovať kvalitnú a dostupnú starostlivosť pre všetkých pacientov,“ hovorí skúsená rimavskosobotská chirurgička Vladimíra Kružliaková so 16-ročnou praxou. Vlastnú ambulanciu si otvorila minulý rok v zdravotnom stredisku na Sídlisku Západ. Obrátiť sa na ňu môže každý, kto potrebuje ošetriť úraz, otvorené rany, popáleniny či zlomeniny, vykonať kontrolu alebo preväz po operácii, liečiť chronické rany alebo hemoroidy. V ambulancii CHIR-MED tiež robia vyšetrenia pri akútnych brušných príhodách, vyšetrenie hernií, varixov a trombóz končatín a mnohé iné chirurgické výkony.

„Veľa pacientov k nám prichádza tiež na preventívne vyšetrenie a odstránenie kožných a podkožných útvarov, najmä znamienok,“ dodáva doktorka Kružliaková, ktorá pri diagnostike znamienok využíva moderný digitálny dermatoskop.

V ambulancii CHIR-MED si dávajú záležať na kvalitnom prístrojovom vybavení. Aj vďaka moderným zariadeniam sa služby ambulancie postupne rozširujú. Najnovším „prírastkom“ je takzvaný oxygenátor, teda zariadenie na inhaláciu koncentrovaného kyslíka. „Oxygenoterapia má za cieľ okysličovanie organizmu, napomáha k regenerácii buniek, k naštartovaniu bunkového metabolizmu a posilneniu imunity,“ vysvetľuje MUDr. Vladimíra Kružliaková, MPH.

Zoznam zdravotných problémov, pri ktorých má inhalácia kyslíka pozitívny účinok, je skutočne obsiahly.

Pomáha pri bolestiach hlavy, zvýšenej únave, poruchách spánku, pri ochorení pľúc a priedušiek, dýchacích problémoch, pri post-covidových stavoch, pri ochoreniach srdca a obehového systému, ochoreniach pohybového aparátu.

Oxygenátor je tiež nápomocný pri psychických problémoch a depresiách, pri ochoreniach centrálnej nervovej sústavy, ochoreniach tráviacej sústavy, pri onkologických ochoreniach, pri po operačných stavoch a celkových regeneračných kúrach. Samozrejme, v ambulancii starostlivo odkonzultujú vhodnosť tejto terapie a postup liečby.

Chirurgická ambulancia CHIR-MED
V.Clementisa 4754-Sídlisko Západ Rimavská Sobota – zdravotné stredisko

Viacerí pacienti sa už presvedčili o prínosoch ďalšieho inovatívneho zariadenia, vďaka ktorému sa v ambulancii CHIR-MED zameriavajú aj na terapiu rázovou vlnou. „Rázová vlna pomáha napríklad pri natrhnutí či natiahnutí svalov a šliach, poúrazových stavoch, prichronických bolestiach kĺbov, chrbtice, kolena, pri opuchoch alebo pri problémoch s karpálnym tunelom. Vysoko účinná je tiež pri skrášľovaní, napríklad pri problémoch ako celulitída, strie alebo tvárové vrásky,“ vyratúva lekárka, ktorá denne pomáha desiatkam ľudí.

Mnohí si nevedia vynachváliť, že na ošetrenie môžu prísť už od 6:30 ráno. Sympatická doktorka ordinuje každý pracovný deň, s výnimkou štvrtka.

Kontakt:
Chirurgická ambulancia CHIR-MED
V.Clementisa 4754-Sídlisko Západ Rimavská Sobota – zdravotné stredisko
Telefón: 0951 009 564
Ordinačné hodiny: 06.30-14.30 hod. /po-ut-st-pi/


Zmluvný partner : Union, Dôvera, VšZP
www.chir-med.sk

Zdroj: PR článok