Novinkou v rimavskosobotskom Centre jogy a zdravého pohybu je pilates

Je za nami január, údajne najmenej obľúbený mesiac v roku a okrem iného aj mesiac predsavzatí. Nasľubovali a predsavzali sme si kadečo možné, mnohokrát aj nemožné, ale asi najčastejšie sami sebe sľúbime urobiť niečo viac pre seba. Napríklad začať zdravšie žiť, stravovať sa, hýbať, tráviť čas s ľuďmi, ktorých máme radi, byť viac v pohode a nenechať sa priveľmi rozrušiť okolnosťami a situáciami bežného života.

Práve vo februári najviac vyhľadávame rôzne športové kluby, združenia či centrá, kde sa ľudia s obľubou venujú pohybu. Takým je aj osem rokov fungujúce Centrum jogy a zdravého pohybu v Rimavskej Sobote, ktoré sídli v mestskej záhrade, v budove kolkárne na poschodí.

Centrum začínalo pôvodne iba s cvičením jogy na rôznych úrovniach, no postupom času rozšírilo a prispôsobilo svoje služby a pohybové aktivity širšej verejnosti. V súčasnosti v ňom v šiestich rôznych skupinách a každý pracovný deň prebieha päť odlišných typov cvičení naozaj pre každého.

Od februára tohto roka je v ňom novinkou pilates pre začiatočníkov, stále sa cvičí joga pre začiatočníkov a pokročilých, SM systém a nenáročné cvičenie pre zdravý chrbát. Priestory boli v septembri vynovené a doplnené o potrebné cvičebné pomôcky, takže záujemcovia so sebou nemusia nič nosiť. Odporúča sa pohodlné oblečenie bez obuvi, možno malý uterák či voda na hydratáciu. Jednorazové vstupné 5 eur zostáva nezvýšené aj v tomto roku a nie je potrebné sa vopred nahlásiť. Každá hodina je prispôsobená aktuálnej skupine, takže je stále iná, ale zároveň sa nadobudnuté zručnosti priebežne opakujú. Ak teda nejakú hodinu vynecháte, nič tým nestratíte.

Na záver mi nedá nepoďakovať sa všetkým priaznivcom zdravého pohybu za podporu a priazeň v uplynulom roku, pretože fungovať môžeme len vďaka vám a len kým bude pre koho. Teším sa z veľkého záujmu nových adeptov o zdravší i kvalitnejší životný štýl a verím, že nadšenie nevyprchá spolu s januárom. Vidíme sa na podložkách.

Aktuálny rozvrh:
PONDELOK
17.30-18.30 SM systém
18.30-19.30 pilates – NOVINKA OD 5.2.2024!
UTOROK
18.00-19.30 joga pokročilí
STREDA
8.00-9.00 zdravý chrbát
18.00-19.30 joga začiatočníci
ŠTVRTOK
18.00-19.30 joga pokročilí
PIATOK
18.00-19.00 SM systém

Všetky ďalšie potrebné informácie môžete nájsť na FB stránke Centrum jogy a pohybu Rimavská Sobota alebo na tel. čísle: 0917610346.
Nájdete ho v mestskej záhrade, v budove kolkárne na poschodí.

Zdroj: PR-článok, Linda Vincelová (certifikovaná inštruktorka jogy a SM systému)

Vynovené Centrum jogy a zdravého pohybu Rim. Sobota funguje už takmer sedem rokov