Lyžiarske stredisko Kokava-Línia poteší lyžiarov, jeden z vlekov je zadarmo. Deťom sa venujú inštruktori

Lyžiarske stredisko Kokava-Línia poteší lyžiarov, vleky opäť spúšťajú do prevádzky. V plnej funkčnosti privíta stredisko širokú verejnosť v sobotu 13. januára. Avizuje 40 až 50 centimetrov technického snehu. „Budeme znovu v plnej kráse. Snežné delá idú naplno, ochladilo sa. Počasie nám praje a zasnežujeme, čo to dá, aby sme poskytli lyžiarom tie najlepšie možné podmienky,“ priblížil jeden z konateľov Ski centra Línia František Auxt. Uplynulý týždeň stredisko nebolo v prevádzke z dôvodu oteplenia.

Stredisko Kokava – Línia prirovnávajú k detskému lyžiarskemu eldorádu. „K dispozícii máme šesť vlekov. Ten šiesty, detský, je zadarmo. Práve na ňom sa deti môžu naučiť prvé základy lyžovania s rodičmi, alebo s inštruktormi,“ avizuje Auxt s tým, že majú desať inštruktorov, čo uspokojí potreby mnoho začínajúcich lyžiarov, alebo lyžiarov, ktorí sa chcú zdokonaliť.

Pomocnú ruku lyžiarom podávajú aj vlekári. „Sú pri každom vleku a pomáhajú v prípade potreby. Volajú nás detské eldorádo. Veľa detí sa tu naučilo lyžovať a dúfajme, že rodičia aj kvôli deťom prídu. Každého očakávame. Máme kvalitné služby, korektné ceny. Sme regionálne lyžiarske stredisko, ktoré ponúka lyžovačku do 20 eur, pre lyžiarov od Detvy, Hriňovej, alebo aj od Rimavskej Soboty,“ pripomína.

Svah je široký, rodičia vidia do diaľky na svoje deti. Kvalitne pripravený bude na víkend. Nočné lyžovanie v stredisku Kokava – Línia je v stredu, piatok a sobotu.

K dispozícii je požičovňa lyží, ktorú nájdete nad bufetom Footbar.

„Aj tento rok bude večerné lyžovanie trikrát za týždeň. Sme tu v stredu, piatok a v sobotu od 17:30 hod. Vleky budú k dispozícii každý deň od 9:00 hod.

Parkovisko má kapacitu 300 vozidiel. „Bufety fungujú tiež a prinášajú občerstvenie pre hladných aj smädných lyžiarov i návštevníkov,“ dodal jeden z konateľov Ski centra Línia. Stredisko sa nachádza 11 kilometrov od Kokavy nad Rimavicou a 42 kilometrov od Rimavskej Soboty v Stolických vrchoch.

V okolí je náučný niekoľkokilometrový chodník. Vyznačený je od chaty Strojár, okolo chaty Ipeľ, penziónu Family, obce Šoltýska a Ďubákovo s výhľadom do doliny Ipľa. 

Lyžuje sa od 9.00 do 16.00 hod. Večerné od 17.30 do 20.00 hod.

Celodenný skipas stojí 20 eur a pre deti 15 eur. Večerné lyžovanie majú dospelí 16 eur a deti 11 eur.

Pridajte sa k nám na svahoch a zažite dokonalý lyžiarsky zážitok v stredisku Kokava-Línia.

Zdroj: PR-článok Kokava Línia, foto: Kokava Línia, holidayinfo