Primátor Hnúšte vyjadril spokojnosť s fungovaním mestskej polície. Naďalej jej šéfuje Barto

Miloš Barto je naďalej povereným šéfom mestských strážcov poriadku v Hnúšti. Výberové konanie na obsadenie funkcie náčelníka mestskej polície samospráva v jeho priebehu zrušila. „Bola tam procesná chyba z našej strany, tak sme to museli zrušiť, aby sme sa nedostali do nejakých sporov. Radšej sme to riešili takýmto spôsobom. Miloš Barto bol druhýkrát poverený vedením mestskej polície. Spolupráca s ním je bezproblémová. Mestská polícia funguje k mojej spokojnosti. Spadá priamo podo mňa,“ povedal pre vobraze.sk hnúšťanský primátor Martin Pliešovský.

Samospráva na svojej webovej stránke ozrejmila, že výberové konanie na obsadenie funkcie náčelníka bolo zrušené v novembri z dôvodu nesúladu so zákonom č. 552/2023 o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov a Pracovným poriadkom Mestskej polície v Hnúšti.

Mesto vyhlásilo výberové konanie v polovici októbra. „Prihlásili sa do neho piati kandidáti, z ktorých traja splnili podmienky,“ uviedol primátor. Ako dodal, zvažujú, aký ďalší postup zvolia.

Mestské zastupiteľstvo odvolalo v minulom roku na júnovom rokovaní Petra Rukavicu na základe jeho písomného vzdania sa funkcie náčelníka mestskej polície.  Vzdal sa jej k 31. máju. Mestskú políciu tvorilo aj s ním dovtedy sedem príslušníkov. Funkciou šéfa mestskej polície bol poverený Miloš Barto. V súčasnosti ju tvorí päť členov plus poverený náčelník.

Hnúšťanské zastupiteľstvo vymenovalo Petra Rukavicu do funkcie náčelníka mestskej polície s termínom od 16. mája 2019.

Zdroj: vobraze.sk