Prvodarcovia z troch stredných škôl v R. Sobote zažili na transfúzke symbolickú stužkovú

Študenti v rimavskosobotskej nemocnici tento rok opäť zažili už tradično-netradičnú stužkovú – na transfúzke. Nemocnica Penta Hospitals Rimavská Sobota pripravila pre maturantov troch stredných škôl ďalší špeciálny deň. Krv prišli darovať študenti Gymnázia Ivana Kraska, Obchodnej akadémie a Strednej odbornej škly obchodu a služieb. Voberaze.sk o tom informovala Bianka Krejčiová, PR špecialistka Penta Hospitals SK.

Čakali ich slávnostne vyzdobené priestory, drobné darčeky, občerstvenie či deň voľna. To všetko čakalo na maturantov – prvodarcov, v rimavskosobotskej nemocnici 13. a 14. novembra. Za oba dni tak na transfúzke privítali až 42 študentov, ktorí svojím hrdinským činom ukázali, že majú odvahu a chuť pomáhať.

„Keďže november je obdobie stužkových slávností a osláv Dňa študentstva, v nemocnici sa rozhodli, že chcú pre maturantov pripraviť niečo špeciálne a ich symbolickú stužkovú chcú zachovať aj v krvi a aspoň takto im poďakovať za to, že myslia na ostatných,“ povedala a dodala, že nápad u nich vznikol pred tromi rokmi v čase pandémie, keď maturanti nemohli zažiť skutočnú stužkovú. „A pre veľký úspech u študentov sa z toho stala každoročná tradícia,“ doplnila.

Zdroj: vobraze.sk, foto: Penta Hospitals SK