Tisovčan Kojnok prekvapil speváčku Dubasovú originálnym darčekom

Dušan Kojnok s Beátou Dubasovou

Speváčka Beáta Dubasová si odniesla z Tisovca originálny darček v podobe farebných medovníčkov s názvami jej piesní. Pod Hradovou koncertovala na začiatku júla počas Dní mesta. „Objednal som si tie medovníčky u kamarátky Mirky Kochanovej, ktorá ich bežne pečie. Bol to môj osobný darček pre Beátu Dubasovú. Išlo o kyticu na zjedenie, ktorá pozostávala zo šesťdesiatich medovníčkov a na každom bol názov niektorej jej piesne. Väčšina z nich bola v tvare kvetov,“ povedal pre vobraze.sk predavač v tisovskom kníhkupectve Dušan Kojnok. Dubasová, ktorá v máji oslávila šesťdesiate narodeniny a na konte má niekoľko hitov, patrí medzi jeho obľúbené speváčky. „A keďže je vyučenou krajčírkou, zopár medovníčkov bolo v tvare šiat či nožníc, teda vecí, s ktorými prišla do styku,“ poznamenal.

Kojnok prezradil, že sa reálne stretol s Beátou Dubasovou minulý mesiac prvýkrát. „Predtým som sa s ňou akurát odfotil po koncerte v Detve. Bola veľmi prekvapená z toho, že som jej daroval kyticu z medovníčkov. Netajila radosť. Vravela, že niečo takéto v živote nedostala. Ocenila netradičný nápad,“ priblížil bývalý viceprimátor Tisovca, ktorý sa venuje turistike i ochotníckemu divadlu. Patrí k zakladateľom a členom skupiny otužilcov, ktorá sa volá Tisovské cencúle.

Naznačil, že koncert Beáty Dubasovej v Tisovci visel už nejaký čas vo vzduchu. „Taká ponuka už bola, ale doteraz sa to nezrealizovalo. Až tento rok prvýkrát,“ podotkol. Vystúpenie jednej z legiend slovenskej hudobnej scény sa mu páčilo. „Bol to veľmi dobrý koncert, na úrovni, kvalitný, plnohodnotný, žiadny playback. Jednoducho super,“ skonštatoval. Skladby Cháp ma, Kým pri nás láska spáva, alebo Ako chutí ráno označil za svoje najobľúbenejšie z repertoáru stropkovskej rodáčky.

Beáta Dubasová sa stala treťou speváčkou, ktorú prekvapil medovníčkami. „Kyticu z medovníčkov som najprv daroval Marike Gombitovej po koncerte v Košiciach prvého mája 2018 a v tom istom roku potom aj Marcele Laiferovej na Dňoch mesta v Tisovci. Zatiaľ nemám v úmysle to zopakovať pri ďalšej speváčke, toto je totiž moja slovenská top trojka,“ uviedol Dušan Kojnok.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album D. Kojnoka, Milan Slabej