Soboťan Tamáši zarezáva v Hradci Králové. Kondičná príprava mu dala zabrať

Alex Tamáši v drese B. Bystrice

Hokejista Alex Tamáši z Rimavskej Soboty začal novú kapitolu vo svojej kariére. Zarezáva v českom extraligovom Mountfield HK Hradec Králové. Za rieku Morava zamieril z HC ‘05 Banská Bystrica. Je to jeho prvé zahraničné angažmán. „Kondičnú časť letnej prípravy som absolvoval v Hradci. Dala mi zabrať, ale to je vždy tak. Potom sa to prejaví počas sezóny. V Česku sme viac behali, ako som bol predtým zvyknutý,“ uviedol pre vobraze.sk dvadsaťpäťročný Tamáši. Podľa jeho slov je príjemne prekvapený z nového prostredia a celkovo z toho, ako to klube funguje. „Spoluhráči ma prijali úplne v pohode, každý je milý, snaží sa komunikovať, čiže som maximálne spokojný po tejto stránke,“ priblížil. Mesto Hradec Králové označil za veľmi pekné.

Hráči Mountfieldu HK trénujú od minulého týždňa na ľade. Vlani získali strieborné medaily. „Zvykáme si zase na výstroj, ale ide mi to vcelku dobre. Cítim sa na ľade fajn,“ poznamenal stredný útočník z Gemera. Ako dodal, v tíme má jedného spoluhráča zo Slovenska. Je ním Oliver Okuliar. „Momentálne som členom tretej formácie, a to aj s Oliverom. Myslím si, že takto by to aj mohlo ostať,“ povedal Tamáši. Hradec Králové vedie tréner Tomáš Martinec. Jedným z jeho asistentov sa stal pred novým ročníkom Slovák Peter Frühauf, ktorého Alex pozná z pôsobenia na poste skauta i asistenta reprezentačného trénera Craiga Ramsayho. „Keď som  podpisoval s Hradcom zmluvu, netušil som, že v tomto klube bude Peter Frühauf pôsobiť ako asistent. Rozprával mi však o Hradci, lebo v ňom hrával. Je však super, keď v zahraničí máte niekoho z krajanov, takže ma potešilo, že sa stal asistentom trénera,“ uviedol Alex.

Teší sa na blížiace sa prípravné zápasy. „Špeciálne na ten proti Banskej Bystrici,“ zdôraznil s úsmevom. V tomto roku i vlani hral Tamáši na majstrovstvách sveta. Uplynulá sezóna bola v jeho podaní najlepšou v Tipos extralige. Vytvoril si v nej rekord v kanadskom bodovaní, nazbieral 30 bodov (štrnásť gólov, šestnásť asistencií). Zároveň si vytvoril strelecký rekord. Najvyššiu súťaž si na Slovensku zahral tiež vo farbách Liptovského Mikuláša a HK Orange 20. S hokejom začínal v R. Sobote.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album A. Tamášiho