R. Sobota mala zastúpenie v šou Pečie celé Slovensko. Pre Kláru Fazekašovú to bol krásny zážitok

Klára Fazekašová z Rimavskej Soboty sa predstavila medzi dvanástimi finalistami tretej série šou Pečie celé Slovensko. Jej účinkovanie v nej sa však už skončilo. Vypadla v druhej časti, ktorú odvysielala RTVS včera večer. „Bol to krásny zážitok. S dobrým pocitom odchádzam. Je tu super partia,“ reagovala Klára Fazekašová (65). Bola najstaršou účastníčkou tejto série. Podľa jej vyjadrenia súťažiaci „vedia tak dobre piecť“. „Budem sa tešiť, ako to dopadne,“ dodala pre RTVS Fazekašová. Porotkyne spočítali body za obidve doterajšie kolá, v tom prvom nikto nevypadol. V súťaži pokračuje aj Michaela Sviteková, ktorá pochádza z Lučenca.

„Pre mňa je výhra, že tu môžem byť. Je to veľká výhra. Vyskúšam si také veci, ktoré som predtým nerobila. To je zážitok,“ odpovedala Klára Fazekašová vo videovizitke pre RTVS na otázku, čo očakáva od účasti v tretej sérii šou Pečie celé Slovensko.

„Energická Klára z Rimavskej Soboty je najstaršou súťažiacou v tretej sérii šou Pečie celé Slovensko, ale svojím elánom predčí aj mladších súperov. Ukecaná dôchodkyňa s milým maďarským prízvukom má troch synov, z toho dvojčatá sú vyštudovaní kuchári, aj keď sa tejto profesii nevenujú. Aktívne sa pečeniu venuje 15 rokov a všetko sa naučila sama,“ uviedla RTVS v tlačovej správe pred začiatkom šou. Tá odštartovala na Jednotke prvého októbra. Ako ďalej informovala, ďalšou veľkou záľubou Kláry Fazekašovej je sudoku, rada číta i vyšíva. „Do súťaže sa prihlásila preto, že rada skúša nové veci. Kláriným snom je mať malý bufet, kde by predávala pagáče a buchty s domácim slivkovým lekvárom,“ priblížila RTVS.

V šou Pečie celé Slovensko sa predstaví Klára Fazekašová z R. Soboty i Michaela Sviteková z Lučenca

Zdroj: vobraze.sk, RTVS, foto: RTVS