V šou Pečie celé Slovensko sa predstaví Klára Fazekašová z R. Soboty i Michaela Sviteková z Lučenca

Michaela Sviteková (vľavo) a Klára Fazekašová (vpravo)

Klára Fazekašová (65) z Rimavskej Soboty sa dostala medzi dvanásť finalistov tretej série šou Pečie celé Slovensko. Tá odštartuje na obrazovkách RTVS v nedeľu 1. októbra. „Energická Klára z Rimavskej Soboty je najstaršou súťažiacou v tretej sérii šou Pečie celé Slovensko, ale svojím elánom predčí aj mladších súperov. Ukecaná dôchodkyňa s milým maďarským prízvukom má troch synov, z toho dvojčatá sú vyštudovaní kuchári, aj keď sa tejto profesii nevenujú,“ uviedla v tlačovej správe RTVS. Ako dodala, Klára Fazekašová sa pečeniu venuje pätnásť rokov a všetko sa naučila sama. Jej ďalšou záľubou je sudoku, okrem toho rada číta a vyšíva. „Do súťaže sa prihlásila preto, že rada skúša nové veci. Kláriným snom je mať malý bufet, kde by predávala pagáče a buchty s domácim slivkovým lekvárom,“ priblížila RTVS.

Novohrad bude mať zásluhou Michaely Svitekovej (43) rovnako zastúpenie v šou Pečie celé Slovensko. „Sympatická Miška pochádza z Lučenca a pracuje ako vodička autobusu. Rada skúša nové výzvy a verí, že jej vytrvalosť, aj v prípade, keď sa niečo na prvýkrát nepodarí, jej pomôže v súťaži,“ predstavila finalistku RTVS. Michaela Sviteková sa začala pečeniu venovať pred ôsmimi rokmi a po kratšej prestávke sa k sladkému koníčku opäť vrátila. Venuje sa tiež turistike a so svojou dcérou a dvoma psami bicyklovaniu. „Jej pekárskou ambíciou je mať vlastnú cukráreň, kde by mohla prezentovať to, čo ju baví a napĺňa – sladké dobroty od výmyslu sveta,“ uviedla RTVS.

Tá objasnila, že na základe webových dotazníkov vybrali tvorcovia projektu širší výber uchádzačov, ktorí počas niekoľkých týždňov absolvovali osobné pohovory s ukážkou ich pekárskych a cukrárskych výrobkov. Tie porota ochutnávala. „Najlepší postúpili na kamerové skúšky. Počas nich si desiatky súťažiacich vyskúšali simulované pečenie jednej súťažnej výzvy za prítomnosti kamier, porotkýň a moderátorov.“

„Prihlásilo sa okolo 250 talentovaných amatérskych pekárov a pekárok a 120 sme pozvali na osobný pohovor. Bolo to veľmi príjemných takmer desať dní v Bratislave. Niektorí doniesli fantastické výrobky a bolo príjemné sledovať, že vedia, prečo tam idú a čo chcú dosiahnuť. Bolo veľmi náročné vyskladať finálovú dvanástku,“ uviedla porotkyňa Jozefína Zaukolcová.

Moderátormi šou budú znovu Juraj Bača a Milan Zimnýkoval.

Zdroj: vobraze.sk, tlačová správa RTVS, foto: RTVS