Na Dni mesta v Tisovci vystúpi Lukáš Adamec i Smokie revival z Prahy

Hlavnými ťahákmi okrúhleho výročia a osláv Dní mesta Tisovec má byť slovenský poprockový spevák Lukáš Adamec, víťaz druhého ročníka Česko Slovenskej SuperStár. Zahraničným hosťom bude skupina Smokie revival z Prahy, ktorej spevák má veľmi podobný hlas s Chrisom Normanom. V jej podaní zaznejú aj hity Suzi Quatro či Tiny Turner. Vobraze.sk o tom informoval Michal Stejskal, vedúci oddelenia kultúry a športu na tisovskom mestskom úrade. Program a oslavy sú naplánované na 27. 28. a 29. júna.

Podľa Stejskala pri výbere programu mysleli na všetky generácie. Ako spomenul, vybaviť koncert populárneho Lukáša Adamca v Tisovci nebolo jednoduché a prispôsobia tomu aj termín vystúpenia. „Koncerty má na Slovensku i v Čechách. Nakoniec sa nám to podarilo dohodnúť termín,“ povedal Stejskal. Vystúpenie Lukáša Adamca má byť v piatok o 18:00 hodine, lebo potom ešte cestuje na ďalšie vystúpenie.

„V Tisovci za tie roky vystúpilo množstvo umelcov. Tento rok sme sa rozhodli pre Lukáša Adamca. Očakávame od neho, že do Tisovca príde zabaviť a potešiť širokú verejnosť. Podobne, ako aj ďalší zaujímaví a kvalitní interpreti pre široké vekové spektrum,“ povedal Stejskal s tým, že vstup na koncerty pre návštevníkov bude zadarmo.

Súčasťou programu na námestí bude aj Duo Mirka a Ondrej šláger duo známe zo zábavných relácií napríklad TV Senzi a Šláger TV. Punc slávnostnému zastupiteľstvu má dať v piatok charizmatický muzikant Dávid Bílek, ktorý je gitarový virtuóz. „Ten bude tiež zárukou kvality,“ dodal vedúci oddelenia kultúry a športu na tisovskom mestskom úrade.

Vo štvrtok bude detský deň. Pre verejnosť si predstavenie pripravujú žiaci ZŠ Dr. Clementisa a vystúpenie nacvičuje aj miestny divadelný súbor Daxner. Súčasťou okrúhleho 690. výročia bude aj remeselný jarmok, detské atrakcie, varenie kotlíkových špecialít.

Mestom pôjde historický sprievod. Zapojené budú do neho organizácie, firmy či spolky. „Hlavne kvôli výročiu chceme zapojiť do programu čo najviac domácich. Je to naše výročie,“ priblížil Stejskal a dodal, že do historického sprievodu chcú zahrnúť etapy zo života mesta Tisovec. Od praveku, cez Husitov, morové rany, historické osobnosti, Daxnerovcov, Clementisa až po súčasnosť.

Zdroj: vobraze.sk, foto: lukyadamec.sk