Na Dni mesta v R. Sobote vystúpi Lojzo, Omega Revival či skupina Iconito. Budú aj jarné trhy

Oslavy Dní mesta Rimavská Sobota prinesú dvojdňový kultúrny program spojený s jarnými trhmi i oceňovaním významných ľudí. Konať sa budú 3. a 4. mája. Informáciu pre vobraze.sk potvrdil  prednosta mestského úradu Štefan Szántó. Vystúpenia sa uskutočnia na Hlavnom námestí, kde bude prebiehať aj jarmok. Hlavným ťahákom a večerným programom bude hudobná skupina Iconito z východného Slovenska. Mladé zoskupenie pop-rockovej kapely je víťazom Košického zlatého pokladu so skladbou Dva svety. Známi sú aj vďaka skladbe a projektu Korene, ktoré spájajú slovenskú kultúru so súčasnou hudbou a tak približujú kultúrne bohatstvo Slovákom. Na Hlavnom námestí majú vystúpiť o 20.30 hod. 

Popoludňajší program o 15:30 hod. zaháji hudobná skupina Lojzo, nasledovať má o 17:00 hod. a Chiki liki tu-a. O 18:30 hod. príde na scénu hudobná skupina Omega Revival. 

Zahájenie Dní mesta je naplánované na 10:00 hod. O dopoludňajší program sa postará vystúpenie detí a žiakov z materských a základných škôl. Potom sa predvedie tanečná škola Čisté duše a na rad príde i tanečná gymnastika. Tvorivé a pohybové aktivity detí a mládeže odprezentuje Centrum voľného času Relax Rimavská Sobota. 

Sobotňajší program 4. mája prinesie od 10:00 hod. program pod názvom Mesto deťom: Bublirybačka a bublinový workshop so zabávačom Tomíkom. Okolo poludnia zahrá hudobná Skupina Bluetrend a Južný wietor. 

Súčasťou osláv bude aj slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva v Mestskom kultúrnom stredisku. Začne sa o 15:00 hod. Cenu mesta si má prebrať bývalý lekár Peter Dragijský, bývalý učiteľ Tibor Tóbisz a bývalý chirurg Ladislav Šinkovič. Rozhodli o tom koncom marca poslanci Mestského zastupiteľstva v R. Sobote.

Cenu mesta R. Sobota si preberú Dragijský, Tóbisz a Šinkovič st.

Zdroj: vobraze.sk