Na Dni mesta R. Sobota vystúpi kapela Smola a Hrušky i raper Majself

Oslavy Dní mesta Rimavská Sobota sa blížia. Rimavskosobotská samospráva finišuje na príprave programu. Vystúpenia sa uskutočnia na Hlavnom námestí, kde počas dvoch dní bude aj jarmok. Ako pre vobraze.sk uviedol prednosta mestského úradu Štefan Szántó, na oslavy pozvali aj zástupcov všetkých družobných miest. Dni mesta budú v piatok a sobotu 5. a 6. mája.

Podľa prednostu mestského úradu o večerný program sa na Hlavnom námestí postará raper Myself, ktorý vystúpi okolo 19.30 hod. O 21.00 hod sa má o zábavu postarať slovenská hudobná skupina zo Spišskej Novej Vsi – Smola a hrušky. 

Program má byť aj v Dome kultúry. Tu slávnostne zasadnú poslanci mestského zastupiteľstva, spojené bude s odovzdávaním ocenení. V programe má vystúpiť spevák Štefan Hájek, operná speváčka Alexandra Patakyová a skupina mladých gitaristov s Máriou Páko. 

Zahájenie programu a samotných Dní mesta bude v piatok 5. mája o 10.00 hod. na Hlavnom námestí. Nasledovať bude program pod názvom Deti mestu, kde vystúpia žiaci základných a materských škôl. O 13.30 je naplánovaná prezentácia pohybových aktivít CVČ Relax.

Z programu vyberáme: 
15.00 hod. domáca tanečná skupina Čisté duše z MsKS
15.30 hod. FKS Lieščina 
16.30 hod. Monika Rigó – speváčka maďarských, slovenských, rómskych piesní
18.00 hod. punk-rocková kapela Marlet 
19.30 hod. raper Myself 
21.00 hod. Smola a Hrušky

V sobotňajšom programe na Hlavnom námestí dopoludnia vystúpi od 10.00 hod. tanečník a choreograf Johnny Mečoch so svojou Perfecto show, školou tanca či tanečnou súťažou. Mečoch sa do povedomia verejnosti dostal v roku 2005, keď zahviezdil v jojkárskej šou Miliónový tanec. O 11.30 hod. potom vystúpi rimavskosobotská kapela Bluetrend. 

Zdroj: vobraze.sk, foto: smolaahrusky.sk

Čestné občianstvo pre Husárovú, Cenu mesta R. Sobota udelia Polákovi, Varjuovej a Bánovi