Müller zabavil publikum v R. Sobote + foto a video

Žijúca spevácka legenda. Jedna z najväčších osobností českej a slovenskej hudobnej scény. Na konte má 20 albumov, niekoľko prestížnych ocenení a jeho výnimočný talent je nespochybniteľný i vo veku takmer 61 rokov. V rámci svojho turné sa vo štvrtok večer predstavil aj v Rimavskej Sobote.

Richard Müller začal koncert skladbou Karel z americkej Prahy. To, čo najskôr pôsobilo ako nesmelý začiatok zo strany publika, postupne vygradovalo na veľmi príjemnú uvoľnenú atmosféru. Na rimavskosobotskom amfiteátri zazneli skladby ako Knižný príbeh, či V tom istom meste, no chýbať nemohli ani Müllerove najväčšie hity Milovanie v daždi, Cigaretka na dva ťahy alebo Baroko.

Známy spevák zaujal svojou nestarnúcou charizmou, ako aj rešpektom k ostatným členom skupiny. Dôkazom toho boli hudobné sóla Müllerovho sprievodu, ktoré zazneli v melódiách spomínaných skladieb, či speváckym predstavením svojich kolegov – vokalistov. Tieto hudobné vstupy dotvárali výnimočnú atmosféru včerajšieho koncertu.

„Spevák, ktorý si sám píše texty, je umelec a spevák, ktorý spieva texty prevzaté, je iba herec,“ povedal s vážnosťou Richard Müller. Následne zo svojho repertoáru vytiahol skladbu Ešte ťa nepoznám. „Je to skladba z môjho najnovšieho albumu,“ doplnil. Album sa volá Hodina medzi psom a vlkom. Svetlo sveta uzrel minulý rok. Je to veľmi optimistická, príjemná pieseň, takzvaný “heavymental“, ako ju nazval sám Müller, ktorý si pri nej spolu s divákmi dokonca zatancoval.

Richard Müller sa k divákom prihovoril aj pred piesňou Nahý II. „Niekto múdry raz povedal, že vekom nerastie talent, ale charakter. Preto si myslím, že vám dnes s čistou hlavou i svedomím môžem tento text zaspievať.“

Koncert neoficiálne ukončil zdolaním trinástich poschodí a zrejme jeho najznámejším hitom Po schodoch. Diváci si však vyžiadali aj prídavok. S Rimavskou Sobotou sa rozlúčil skladbou Koniec sveta, ktorú napísal ešte pred 23 rokmi a nadviazal ňou na aktuálnu situáciu na Ukrajine.

Zdroj: Tereza Nemcová, foto a video: vobraze.sk